Založ si blog

Dlžník, dlžníčka, drzo a výsmešne sa ti do tváre rehniaci! Dokedy ešte?

 

 

 

.   A to nehovorím len o prípadoch, vlastne o tých najmenej, keď ste niekomu požičali dvacku alebo stovku, či nebodaj celoživotné úspory, aby si dotyčný, dotyčná, dotyční mohli kúpiť dve kilá zemiakov a balík ryže, novú šúchaciu krabičku alebo bejvaníčko, aby sa mohli rehotať počas dlhých jesenných a potom trocha kratších zimných večerov zo sprostého veriteľa, ktorý naletel na pekné rečičky a dal sa učičíkať uisťujpcimi frázičkami typu predsa nás nebudeš podozrievať, že by sme MY, ale choď, chceš povedať, že MY by sme ťa okašľali, oklamali a vyhýbali sa splácaniu? Ruku na srdce, všetci poznáme, teda všetci zo skupiny veriteľov tie najdokonalejšie typy výhovoriek, vykrúcačiek, počkaj, už mi to posielajú na účet, pozri, tu máš na displeji … ODOSLANÉ. Chlapík dohodnutý s presne rovnakým drzákom ako on na divadielku, automaticky hneď stopuje transakciu a spoločne si o pol hodinky idú popíjať nie zrovna najlacnejšie vínečko za … veď predsa z cudzieho krv netečie, tak prečo by sme si neužili, kým sa dá a kým zatiaľ ešte Igor neposlal NAKU.

.   V prvom odstavci sme vybavili napodiv tú najnevinnejšiu formu dlžôb, ony existujú podlžnosti oveľa závažnejšieho charakteru, aj keď sa to na prvý pohľad nezdá a berúc za bernú mincu, tu máš, Hrudkoš, dve opakujúce sa slová po sebe, berúc za bernú mincu veľmi zradnú povedačku „Na myšlienky Clo neplatí!“, mnohí premnohí považujú REČI a ich predprípravu, teda uvažovanie, hodnotenie, myslenie, činnosť svojho mozgu, len za také ťaľafatky, voľný priestor, džungľu, vesmír, kde si možno robiť, čo sa komu zažiada, čo sa komu chce, čo komu vyhovuje, čo vedie mysliaceho, uvažujúcu k želanému cieľu, k chceným výsledkom, … to staré známe, povestné ÚČEL SVÄTÍ PROSTRIEDKY, pre mnohých v preklade, keďže to chcem ja, tým pádom to je vôľa božia (Božia?!? !!!) a teda hups, ide sa na vec, technológiu máme predsa zmáknutú, zvládnutú dávno, pokračujeme starými dobrými osvedčenými metódami. No ale čo to, čo to? Prekážky, nepríjemnosti, „zrada“, už to nie je to, čo to bývalo, slušný zlodej pomaly vysvetľovať musí, ako k majetkom prišiel, manželky prachatých politikov sú urážané a do samíc šľachetných zvierat im je „nadávané“, ešte aj rasistickú bielu pri tom rôzni neBLAHO známi provokatéri použijú, fuj, či im nie je hanba!

.   To by sme mali skratkovito vraj kóšer krádeže podľa zákona, ale vráťme sa k už naznačenému svetu myšlienok, rečí, hovorenia, používania slova, ľudskej komunikácie ako prostriedku na dosiahnutie SVOJICH, svojich ZIŚTNÝCH cieľov, nehľadiacich, či to ostatným okolo mňa prospieva, ubližuje, ničí životy, ožobračuje, zabíja ich to, genocídne vyvražďuje, čo tam potom, hlavné, že sa ja, my a naši, MOJI „Naši Ľudia“ mám/e, majú dobre, sú spokojní, majú plné vrecká aj bruchá, žijú si bezstarostný život na vysokej nohe, sem tam sa blysnú v Smotánočke na Markíze, sem tam titulečka v týždenníku, ale prebohate stačí aj závisť troch susied v Hornej Dolnej a ich pohľady ukradomky, keď dámička vystupuje z nového Méďaka pristaveného pri obydlí obdivovanej a vysokonožnej, nožnorozkročnej.

.   Dlhovať môžem niekomu aj mnou ukradnutú dobrú povesť, ktorú som mu zničil/a svojimi jedovatými, drzými, neoverenými a závistivými drbmi, vymýšľancami, fantazmagóriami, hovorením o domnelých vlastnostiach ohováraného/nej, ktoré sa ale ďaleko viac týkajú mňa – osoby tárajúcej, kritizujúcej, živiacej sa ako miestna či celoslovenská drbna. Dlhovať niekomu môžem pokojný život, ktorý som mu/jej rozvrátil svojimi neuvážanými, ľahkovážnymi rečičkami, ktorými sa len tak z nudy alebo cielene, o to horšie, zabávam a sledujem, čo sa deje a diať bude. Dlhovať môžem vysvetlenie, objasnenie, svedectvo o udalostiach, ktoré mojim zamlčiavaním výrazne zmenili život nielen jednotlivca, ale celých rodín, rodov, dokonca národov. Len preto, že som zo strachu, zbabelosti, či pre moje vlastné zištné dôvody ticho a len sa prizerám, ako sa niekde niekomu ubližuje, robí zle a ja z pohodlnosti alebo strachu o môj biedny život, ktorý si mojou nečinnosťou práve chystám a zasluhujem, mlčím ako hrob, nevidím, nepočujem, onemel/a som!

 

 

 

 

DO POSLEDNÉHO CENTA, DO POSLEDNEJ MINIMILIKVAPÔČKY,

VŠETKO SA BUDE MUSIEŤ … VRÁTIŤ, NAPRAVIŤ, VYROVNAŤ.

A SMEJME SA KĽUDNE ĎALEJ, DLŽNÍ/É, KTORÝCH NÁS TO

EŠTE NEDOBEHLO, LEN SA MY VESELO SMEJME ĎALEJ …

 

 

 

Tak sa striedajte! SNS pol roka, HLAS ďalšieho pol.

05.06.2024

. A keby ste to už silou-mocou potrebovali dávať na Riša s Igorom a ich povestné koalično-milostné výstupy, tak to dajte na veľkých grandov (áno, sú to slová rovnakého významu, ale práve preto), ukrutne sa „pohádajte“, kto dá prednosť tomu druhému, ešte lepšie Hlas urobí, keď po svojom doterajšom polročnom parlamentnom predsedaní presunie [...]

SNP – Smrteľne Nebezpečná Pravda.

29.05.2024

. Slovenky a Slovákov začala baviť Pravda. Čo baviť, ony/i začali byť na Nej závislé/í. Nebezpečne závislé/í. Nebezpečne v zmysle, že keď sú bez Nej pridlho, dostavujú sa príznaky ako pri dlhotrvajúcej hladovke. Pravda ako potrava pre dušu a ducha, nie taká tá pravda, ktorú máme každý „svoju“ a ktorou sa poniektorým dosť dlho darilo [...]

Fico a Cintula nás zachránili pred občianskou vojnou!

17.05.2024

. Ozaj, … má tam byť výkričník alebo otáznik? Naozaj zachránili alebo len dali šancu? . Apropó, keby ešte stále niekomu nebolo jasné, kto môže za stredajšiu streľbu … čím niekto hlasnejšie kričí, že ten, či onen, čím niekto dôraznejšie a usilovnejšie prstíkom ukazuje, kritickým perom popisuje, menovite označuje vinníkov, [...]

stíhačka F-16

Prvé dve stíhačky F-16 pristáli na letisku v Kuchyni

22.07.2024 20:15, aktualizované: 21:28

Slovenské stíhačky leteli z USA 9 a pol hodiny bez prestávky.

SR Kuchyňa MO systém záchytný test BAK-12  odovzdanie BAX

Nová éra nadzvukového letectva: Na Záhorie prileteli prvé dve stíhačky F-16 (otázky a odpovede)

22.07.2024 18:00

Slovensko podpísalo s USA kontrakt celkovo na štrnásť kusov F-16, zatiaľ prišli dve.

Izrael / Palestína / Západný breh Jordánu /

CNN zdokumentovala brutálny útok izraelských osadníkov na Západnom brehu Jordánu

22.07.2024 17:46

K útoku došlo niekoľko dní po tom, čo Medzinárodný súdny dvor rozhodol, že 57 rokov trvajúca okupácia palestínskych území Izraelom je nezákonná.

Yvette Cooperová, labouristi, Británia

Nová britská ministerka ruší program konzervatívcov o deportáciách migrantov

22.07.2024 17:24

Plány konzervatívcov počítali s tým, že Rwanda bude za milióny libier prijímať migrantov z rôznych krajín zadržaných po nelegálnom príchode do Británie.

krkOSKAR bRÁNka

Ja PRAVDU milujem. A úplne najšťastnejší som, ak smiem na ceste k NEJ sprevádzať KVANTUM KRÁSNYCH SLOVENIEK, Quantum Of SOLACE. Solace, from Old French solas, from Latin sōlācium "consolation", meaning comfort or consolation in a time of distress. Consolation - útecha, potecha, distress - zármutok, nešťastie, bieda, núdza, nebezpečenstvo, tieseň, vyčerpanosť, vysilenosť, únava ... VEĽKÁ VĎAKA TI, PANE, Bože! :o) (o:

Štatistiky blogu

Počet článkov: 292
Celková čítanosť: 1440253x
Priemerná čítanosť článkov: 4932x

Autor blogu