Založ si blog

Kičuru prepustiť! Smie upratovačka na Úrade Vlády štekať po Premiérovi?

 

 

.   Skúsme si predstaviť takmer nemožné, … zamestnankyňa Úradu Vlády, vysokoškolsky vzdelaná žena s titulmi pred aj po, na významnom poste v tomto najvyššom Úrade na Slovensku, sa ráno zle prebudí a … nie, nie, nebojte, nehovorím o klasickej šikovnej pani, ktorá s mopom, vysávačom a kýblikom či už na kolieskach alebo bez nich tak skvele udržiava podlahy čisté a voňavé. Ale vlastne, až tak strašne tragicky veľký rozdiel to nie je, podozrivo veľmi veľa vecí je v ich práci spoločných.

.   Nebudem sa tu rozpisovať o činnosti Hovorkyne Vlády Slovenskej Republiky, ale také skills, ako vedieť vytrieť podlahu dajmetomu s drzým novinárom alebo človekom, ktorý si myslí, že prišiel brať plat za povaľovanie sa a pitie kávičky, by mali byť, musia byť v povinnej výbave Hovorkyne. Nehovoriac o udržiavaní čistého, v prenesenom slova zmysle, oveľa subtílnejšom, „ovzdušia“ prostého akýchkoľvek choroboplodných zárodkov, smradu, či prisilného prievanu počas vonkajšej Búrky Slov, priam Armagedonu. Vtedy treba rýchlo zatvárať posledné, najmenšie okienko, lebo zúriace potvory hľadajú skulinku, ktorou by sa dostali dnu a rozsápali obyvateľov Hradu.

.  Opusťme teda priam až biblickú rétoriku a vráťme sa k otázke z titulku. Viete si niečo také predstaviť? Asi áno, ale … čo by mal robiť Premiér? Vyraziť ju na minútu? Sklopiť uši? Nechať to vyšumieť do stratena a čakať na najbližší brechoštekot, lebo hore riťou a akože prečo je tototu inak, ako si prajem JA! Vládkyňa Vlády! No, v tom je ten problém, že momentálne je vládkyňou síce Pravda, Láska, Spravodlivosť, ale bytosť rovnakého rodu pomáhajúca Premiérovi by nemala nadobúdať dojem, že šéfom tu je ona. A celkom bez náznaku riešenia tohoto netradičného extempore by vyviaznuť nemala, lebo čo ak nabudúce dostane chuť aj na iné, napr. také zavolanie príslušných inštitúcií, aby si prišli po premiéra a odviedli, či odviezli ho tatam. Moderné sú psychiatria, polícia a NAKA, včera Igor žiaril nadšením a neodolal pokušeniu menom Kičura, česť mu a sláva, nech je do týždňa alebo 3 dní prepustený, lebo začať v štýle padni komu padni čistiť vo veľkom môže čistenie skončiť priveľmi agilnými Iniciátormi Veľkého Čistenia v samotnej Čističke Charakteru, pardon, Ústave na Výkon trestu.

.   Lebo Kto druhému jamu kope, ten ho nechá do nej spadnúť, ale bude si musieť sám vlastnoručne vykopať pre seba trikrát hlbšiu, skočiť do nej bez jedla a vody a čakať, kým sa nejakému čistému, bez viny, naprosto dokonalému neuľútostí svojho Brata v Zbrani a nehodí mu nejaké zvyšky z hostiny hore, či nebodaj, Nebo daj, záchranné lano na koniec pobytu v diere, lebo steny strmé, klzké, s bolestivo ostrými hranami vlastnej neústupčivosti.

 

OteVÍRání STUDánek by ВандаВондер       

 

 

 

Do kazajky s ním! Lieky a pokoj! Pokoj s ním.

31.10.2020

Zastaví Koróna pliagu menom „ľudstvo“? … to bol pôvodný titulok a teraz podTitulok … . Jasné, že do zvieracej kazajky Igora Prvého Najmúdrejšieho Vševedného GenyJÁJÁJÁlneho NIE! Nie, nie a ešte raz dôrazné a rezolútne NIE!!! Kto si také myslel a kvôli tomu to otvoril, do kazajky s ním, nasadiť lieky a … [...]

Chcete nas. ať Igora? Choďte na test!

31.10.2020

. Iba tak trošku som škodoradostný. Vlastne, … ani nie, nie je to škodoradosť, ale neuhasiteľná túžba vidieť, aké to je, keď sa veci vyženú do krajnosti, do maximálneho absurdného konca. Čím viac sa blíži veľké testovanie národa, a vôbec to nie je o zisťovaní, či sme Koróna pozitiv alebo negativ, tu ide o úplne iné veci, tým viac sa [...]

Bastardi Fico, Pellegrini, riekol čistokrvný . . . oný!

30.10.2020

. No len tak pre … nie zábavu, ale serióznu štatistiku, zisťovanie názorovej rôznorodosti medzi čitateľmi, prieskum realizovaný agentúrou zaoberajúcou sa, akým jedným slovom charakterizujú občania tohoto štátika svojho premiéra. Áno, dal som si tú námahu, minul som pol Giga dát, miestami som podriemkával, lebo nič nové a zásadné som sa [...]

vojna na Ukrajine, vojak, Bachmut

Neutralita neexistuje. Zelenskyj pozval šéfa MOV Bacha do Bachmutu

27.01.2023 20:53

V meste v Doneckej oblasti sa už celé mesiace odohrávajú urputné boje medzi ukrajinskými obrancami a ruskou armádou.

zoo Bojnice, karantena, vtacia chripka kačica, vták, hus

Bratislavskú zoo dočasne zatvoria, u jednej z husí potvrdili vtáčiu chrípku

27.01.2023 20:44

Zoologická záhrada bude dočasne zatvorená na 30 dní.

Británia Londýn nehoda múž pisoár usmrtenie

Muža v centre Londýna usmrtil výsuvný pisoár

27.01.2023 20:39

Podľa médií ide o technika, ktorý mal na starosti údržbu týchto hygienických zariadení.

Izrael streľba Jeruzalem synagóga

Streľba v synagóge v Jeruzaleme si vyžiadala päť obetí

27.01.2023 20:26, aktualizované: 21:15

K streľbe došlo vo štvrti Neve Jaakov vo východnom sektore Jeruzalema, ktorú Izrael anektoval.

krkOSKAR bRÁNka

Ja PRAVDU milujem. A úplne najšťastnejší som, keď ma na ceste k NEJ sprevádza KVANTUM KRÁSNYCH SLOVENIEK, Quantum Of SOLACE. Solace, from Old French solas, from Latin sōlācium "consolation", meaning comfort or consolation in a time of distress. Consolation - útecha, potecha, distress - zármutok, nešťastie, bieda, núdza, nebezpečenstvo, tieseň, vyčerpanosť, vysilenosť, únava ... VEĽKÁ VĎAKA TI, PANE, Bože! :o) (o:

Štatistiky blogu

Počet článkov: 280
Celková čítanosť: 1352156x
Priemerná čítanosť článkov: 4829x

Autor blogu