Založ si blog

Sú Cigáni „pliagou“ alebo Božím požehnaním Slovenska? Najväčším!

 

 

.   Jedným z absolútne najúžasnejších zážitkov môjho života je, resp. bolo dokonalé herectvo mojej vtedy asi rok a pol starej, no haha, mladej neterky Paulínky. Dokázala napodobniť akýkoľvek ksichtík, ktorý som na ňu urobil, ale najviac ma do úžasu privádzal jeden … vystrúhal som najzachmúrenejšiu tvár, akú som len dokázal, a to malé dieťa, nemajúc sa to predtým kde naučiť, odkukať, na mňa z tej najnevinnejšej detskej tváričky fľochla takým pohľadom, že by sa (ne)jeden zľakol, Dr.Jeckyll, Mr.Hyde slabá káva, v okamihu z nežného anjelíčka na zlovestnú potvoru. Čumel som na to ako puk z brány, keď som to videl prvýkrát a s nadšením som predvádzal umenie malej Paulíny mojim známym.

.   Nuž poďme k veci, k jadru pudla. Skúsim, na čo si len spomeniem, vymenovať všetky najhlavnejšie výtky voči našim Rómskym, Cigánskym bratom a sestrám a hneď za každú jednu hneď aj porovnanie s neRómskym (Róm = Človek … https://sk.wikipedia.org/wiki/Rómovia), teda „neĽudským“ zvyškom Slovenska. Použijem niekedy možno aj pejoratívnejšie výrazy, tak sa, prosím, neľakajte. A ešte jedna vec, nebudem robiť porovnávania so slušnými, pracujúcimi, pracovitými NeRómami, Rómami, Cigánmi, neCigánmi, zameriam sa na zrkadielko, zrkadielko, povedzžemi, aký, aká som, tú skupinu „bieleho“ obyvateľstva, v porovnaní s ktorou tí toľko kritizovaní „Cigoši“ anjelikmi nebeskými len trošíčka vinnými.

 

  • „užierajú“ nám, „bielym“ zo spoločného, do ktorého nikdy ničím neprispeli … no dobre, asi niečo hej, ale! Presne cifry nemám, ale aj keby som ich mal na €cent presne,no načo. Päť miliárd eur, osem, tridsaťštyri, koľko iba poviete a oni si len zamanú … pre celoživotných navoňaných bielogolierikových PROFI UŽIERAČOV, ktorí nieže ničím neprispeli, oni, ony pravidelne viciciavajú, balia do alobalu, daňovo optimalizujú, privážajú bezdaňovo rozobrané na súčiastky, … dalšími päťsto riadkami nebudem zbytočne dvíhať tep čitateľom.
  • žijú v špine, smrade, bez hygieny, bordel pod oknami, okolo chatrčí, všade naokolo … opäť sa nedá iné ako súhlasiť a … môžem síce bývať, pracovať v dokonale vyglančenom, vyvoňanom, každý deň vysprchovaný trikrát, pod oknami kvetinky & stromčeky, okolo domčeka jazierko, bazénik a veselo hopkajúce zajačiky, napriek tomu všetkému môžem, poďme teraz do troška jemnejších úrovní nášho bytia, neskonale ľudsky zapáchať, smrdieť (i grošom), mať totálny bordel v živote ako osobnom, tak pracovnom a úspešne ho šíriť Široko Ďaleko okolo seba. Ale keďže som ctihodný občan, celebrita, vážený člen predstavenstva, terciér, sekundér, premiér, riaditeľ Zemegule alebo majiteľ Galaxie, všetko naprosto O.K. – obdivujú ma, závidia mi, nenávidia ma, klaňajú sa mi – samé potešenie pre moje nafúknuté superEgo.
  • bez akejkoľvek hanby a možnosti postihu, nikto nikdy nič neprizná, požičiavajú na vysoký úrok „vlastným“ – áno, stáva sa, vieme o tom a … nie, nie, prosím, nevykrikujte mi tu Kiska, Kiska, tá „Popradská úžernícka s..ňa“ – prepáč Andy, aj také som počul, pravá príčina tkvie niekde úplne inde a takpovediac hlbšie v nás, ten úrok je len vyjadrením toho, že požičiavajúci chce naspäť viac ako dal. Lenže „požičiať“ druhému sa dá kadečo – čas venovaný mne ľuďmi okolo mňa, všetky tie možné dobrá, ktorými sú mi k osohu všetci milí ľudkovia – ale akonáhle sa dostanem do nerovnovážneho stavu, požadujem ja od nich viac, ako mi patrí a je skutočne treba, alebo aj naopak, otrocky slúžim niekomu a odozvy niet a niet, škodím sebe, aj tým druhým, namiesto mňa by sa mohli venovať niekomu inému, kto to potrebuje oveľa viac, prípadne dávajúc inému viac ja ho privykám na bezpracný, easy život na vysokej nohe. Ako nenapodobiteľne hovorievala Milka z Prešova, Bratislavy a Trenčína … PRIMĚŘENĚ, PRIMĚŘĚNĚ !
  • svojim spôsobom života znemožňujú svojim potomkom vymaniť sa zo začarovaného kruhu áno, zaiste, all right, nože pozrime do vlastných radov, na to naše otročenie, trápenie, zhon, stres, pachtenie sa za nedosiahnuteľným, klaňanie sa čo zlatému teľaťu, celému stádu zlatých, pozlátených kráv i skutočných „kráv“. Zjavne a nepochybne sme pre svoje decká najdokonalejším vzorom toho, ako sa to má robiť, sme žijúcim Šťastím, Spokojnosťou aj Sluncem v Duši ALL IN ONE.

.   Mám pokračovať do budúcej nedele? Ste šikovní, ďalšie body si poľahky doplníte. Keď to je také hrdinské, posadiť sa do rádia, oblažiť pospolitý ľud bohorovnými „pravdami“ o tej smradľavej lúze, búchajúc sa do pŕs, ale chrstnúť to do očí PRAVÝM „CIGÁŇOM“ (= KLAMÁROM), mám(t)e odvahu, GEROJI ?!?

.   Nemáme byť radi, rady a prešťastní/é že práve ONI, ONY sú pre nás najsamdokonalejšími zrkadlami, ktoré sme mohli dostať a samozrejme, aby sme neostali pri tom negatívnom, určite je mnohé, ktoré nám imponuje, … to, ako dokážu mnohí v takých ťažkých podmienkach vôbec prežiť, ich sloboda, detská bezstarostnosť, rodinná súdržnosť, kto nemá príliš krvavé oči a vidieť chce, aj vidí. POLEPŠÍME A UMRAVNÍME sa my, veľmi radi/y nám dajú spätnú väzbu, ako sa nám skvele darí, keby to malo ísť s nami dolu kopcom, ihneď zablikajú kontrolkou „Nový závažný problém v cigánskej osade tam a tam“, čiňme tak, aby ich bolo čo najmenej!

 

🙂 VĎAKA PÁNU BOHU ZA NICH VŠETKÝCH, ZA NE VŠETKY 🙂

 

 

Fico a Cintula nás zachránili pred občianskou vojnou!

17.05.2024

. Ozaj, … má tam byť výkričník alebo otáznik? Naozaj zachránili alebo len dali šancu? . Apropó, keby ešte stále niekomu nebolo jasné, kto môže za stredajšiu streľbu … čím niekto hlasnejšie kričí, že ten, či onen, čím niekto dôraznejšie a usilovnejšie prstíkom ukazuje, kritickým perom popisuje, menovite označuje vinníkov, [...]

Antisemiti, či záchranci Izraela? VŠ v USA vrú.

27.04.2024

Zachránia študent-i/-ky v USA Izrael pred jeho vlastnou mocou? . Snáď sa tu skôr natíska otázka, či tie početné protesty na amerických vysokých školách pomôžu k záchrane tisíciek obyvateľov Gazy pred smrťou kvôli ďalšiemu bombardovaniu a vojenským akciám Izraelských silových zložiek, pred utrpením detí, žien, starcov, zranených, na ktoré [...]

Skvelý ťah Markízy : debata Banáš vs. Kňažko

15.04.2024

. A že vraj to nejde! Neštekať po sebe, neurážať jeden druhého, nevidieť v tom druhom temného služobníka samotného Lucifera. No nádhera, páni – obaja vekom nad 75 rokov – zjavne nepotrebujúci držať sa hesla, že „Čím hlasnejšie a dlhšie na súpera z opačného tábora kričím, tým mám väčšiu a údernejšiu Pravdu“. Toto by mali [...]

známky, Pellegrinini

V Česku začali tlačiť Pellegriniho prezidentské známky. V pláne je aj autogramiáda

22.05.2024 18:00

Známka má netypický tvar. Bude mať hodnotu jedno euro.

SR NRSR 12. schôdza zasadnutie BAX

Návrh zákona o Slovenskej televízii a rozhlase prešiel do druhého čítania

22.05.2024 17:41

Rozhlas a televízia Slovenska sa má zmeniť na Slovenskú televíziu a rozhlas. Riaditeľa by mala voliť deväťčlenná rada so štyrmi nominantmi Ministerstva kultúry.

Matúš Šutaj Eštok

Pripravuje sa Lex atentát: Zmeny začnú od adresy premiéra či prezidenta. Končí bývanie doma, nebudeme debatovať, odkazuje Šutaj Eštok

22.05.2024 17:30

Traja najvyšší ústavní činitelia majú byť počas mandátu ubytovaní na mieste, kde štátne bezpečnostne zložky môžu zabezpečiť ich adekvátnu ochranu.

Vladimir Solovjov

Zabil iránskeho prezidenta agent Mossadu? Súvisí jeho smrť s atentátom na Fica? Ruskí propagandisti perlia

22.05.2024 17:23

Smrteľná nehoda iránskeho prezidenta a atentát na slovenského premiéra v priebehu jedného týždňa... Je to náhoda?

krkOSKAR bRÁNka

Ja PRAVDU milujem. A úplne najšťastnejší som, ak smiem na ceste k NEJ sprevádzať KVANTUM KRÁSNYCH SLOVENIEK, Quantum Of SOLACE. Solace, from Old French solas, from Latin sōlācium "consolation", meaning comfort or consolation in a time of distress. Consolation - útecha, potecha, distress - zármutok, nešťastie, bieda, núdza, nebezpečenstvo, tieseň, vyčerpanosť, vysilenosť, únava ... VEĽKÁ VĎAKA TI, PANE, Bože! :o) (o:

Štatistiky blogu

Počet článkov: 290
Celková čítanosť: 1430422x
Priemerná čítanosť článkov: 4932x

Autor blogu