Založ si blog

Univerzita SmerOľano: prečo NESMIE byť hneď Igorovo „Bude dobre! „

 

 

.   Jeden mierne povedané neortodoxný učiteľ sa rozhodol, že naučí deti, čo je to HLAD. Ale nie takým bežným spôsobom – lekcie o hladomore, chudobe vo svete, kde detičky aj dospelí nemajú dlhé dni pomaly čo do úst, o blokáde Leningradu počas Druhej Svetovej. To všetko je poučné, fajn, ale … neškvŕka z toho v bruchu a nechytajú kŕče.

.   A tak milé detičky dostali za úlohu – nebolo to povinné, ale tým, ktorí ju dodržia, sľúbil velikánsku odmenu – hneď po odchode zo školy nič nejesť, nepiť (alebo len čo najmenej, aby neskolabovali), to isté po príchode domov, až do večera, rovnako na druhý deň ráno, poprosiť mamičku, tatíka, aby im naozaj vôbec nič nebalili na desiatu ani nedávali vreckové na nejakú tú maškrtu z mňamkového automatu na školskej chodbe. Jednoducho a proste, 24-hodinovka, maratón v nejedení a nepití (minimálnom, život udržiavajúcom pití). Jasné, že maškrtnica Lenka a macko Maťko to nevydržali, hneď po poslednom zazvonení mydlili do seba dobroty jedna radosť, väčšina to nevydržala do večera, do školy prišli len traja, čo dodržali všetky podmienky bojovej úlohy. A vlastne ani nebolo podstatné, že ostatní „zlyhali“, najdôležitejšie bolo, že všetci mali pred očami troch hrdinov, ktorí to dali. Dokonca až do konca vyučovania a vydržali celý dvadsaťštyrihodinový beh na dlhú trať. Dali možnosť hlavne sebe a sprostredkovane, na vlastné oči aj spolužiakom a spolužiačkám zažiť, vidieť, precítiť, celkom zblízka, ČO taký celkom kratučký, na naše pomery síce nie, ale v mnohých častiach sveta áno, hladík, hladiatko spôsobuje. Okrem iného aj agresivitu, celkom neznámu chuť niečo šlohnúť, apatiu a kadejaké mnohé iné zábavné veci, o ktorých milé deti dovtedy len počuli, čítali, videli v telke … a to všetko, prosím pekne, u čistej jednotkárky, takmer čistého jednotkára a reprezentanta školy v hode kriketkou na Majstrovstvách Slovenska! Teda nie len tak hocikoho! Vskutku presvedčivé!

.   Zaiste mnohí už tušíte, kam to celé mieri. Celé naše Slovensko je taká jedna prominentná, vychytená, top ratingová Vysoká škola, kde sa učíme všetko potrebné. Najgeniálnejších učiteľov, milovaných i nenávidených na mraky, Rokfortská stredná fajn, ale predsa len stredná, treba ísť aj na vysokú časom, aspoň výnimoční študenti. A kam inam, ak nie k nám, kedy inokedy, ak nie teraz. Tu stále robia celosvetové rebríčky Naj škôl a plačú, ako sme na tom biedne. Prdlajs! Sme na tom úplne najlepšie! Len to nevzdávať a poctivo pristupovať k štúdiu. Samozrejme, rebelské vzbury patria k tomu, metlobal reprezentantov fakúlt SmeRadi a Troľano musí byť každý deň, bez toho ne-e-xis-tu-je!!!, ako hovorievajú ctihodný profesor Ha-ra-bin. Riaditeľ školy, tituly nejdem uvádzať, to je nadlho, Rogi Čovitam, dáva študentíkom pekne zabrať, rovnako obslužnému personálu univerzity pomenovanej na znak úcty k predchádzajúcemu vedeniu pol na pol tak, ako je v titulku.

 

Всё ясно, друзья?

 

 

Do kazajky s ním! Lieky a pokoj! Pokoj s ním.

31.10.2020

Zastaví Koróna pliagu menom „ľudstvo“? … to bol pôvodný titulok a teraz podTitulok … . Jasné, že do zvieracej kazajky Igora Prvého Najmúdrejšieho Vševedného GenyJÁJÁJÁlneho NIE! Nie, nie a ešte raz dôrazné a rezolútne NIE!!! Kto si také myslel a kvôli tomu to otvoril, do kazajky s ním, nasadiť lieky a … [...]

Chcete nas. ať Igora? Choďte na test!

31.10.2020

. Iba tak trošku som škodoradostný. Vlastne, … ani nie, nie je to škodoradosť, ale neuhasiteľná túžba vidieť, aké to je, keď sa veci vyženú do krajnosti, do maximálneho absurdného konca. Čím viac sa blíži veľké testovanie národa, a vôbec to nie je o zisťovaní, či sme Koróna pozitiv alebo negativ, tu ide o úplne iné veci, tým viac sa [...]

Bastardi Fico, Pellegrini, riekol čistokrvný . . . oný!

30.10.2020

. No len tak pre … nie zábavu, ale serióznu štatistiku, zisťovanie názorovej rôznorodosti medzi čitateľmi, prieskum realizovaný agentúrou zaoberajúcou sa, akým jedným slovom charakterizujú občania tohoto štátika svojho premiéra. Áno, dal som si tú námahu, minul som pol Giga dát, miestami som podriemkával, lebo nič nové a zásadné som sa [...]

Benjamin Netanjahu

Netanjahu odvolal ministra, ktorý žiadal pozastavenie justičnej reformy

26.03.2023 21:33

Galant v sobotu vyzval na okamžité pozastavenie kontroverznej vládnej reformy súdnictva v Izraeli.

protest prezidentský palác peace no war

Všetci chceme mier, ale vieme, aký?

26.03.2023 19:00

Mierom sa dnes oháňa kadekto, a neraz s nekalými motívmi. Predstavte si teda, že máte moc rozhodnúť o tom, ako by mal vyzerať spravodlivý mier medzi Ukrajinou a Ruskom. Ako by vyzeral?

tula

Rusko tvrdí, že v Kirejevsku explodoval ukrajinský dron naložený trhavinou

26.03.2023 17:22, aktualizované: 22:30

V centre mesta v Tulskej oblasti mohutný výbuch vyhĺbil veľký kráter, zranili sa najmenej traja ľudia.

bielorusko

Budú Putinove taktické jadrové zbrane v bezpečí pred bieloruskými partizánmi?

26.03.2023 16:05

Po ruskej invázii na Ukrajinu začali bieloruskí partizáni vo svojej krajine vykonávať sabotáže.

krkOSKAR bRÁNka

Ja PRAVDU milujem. A úplne najšťastnejší som, keď ma na ceste k NEJ sprevádza KVANTUM KRÁSNYCH SLOVENIEK, Quantum Of SOLACE. Solace, from Old French solas, from Latin sōlācium "consolation", meaning comfort or consolation in a time of distress. Consolation - útecha, potecha, distress - zármutok, nešťastie, bieda, núdza, nebezpečenstvo, tieseň, vyčerpanosť, vysilenosť, únava ... VEĽKÁ VĎAKA TI, PANE, Bože! :o) (o:

Štatistiky blogu

Počet článkov: 280
Celková čítanosť: 1361451x
Priemerná čítanosť článkov: 4862x

Autor blogu