Založ si blog

Matovič dosiahol vrcholný míľnik svojej doterajšej kariéry politika.

 

 

.   Kto pravidelne až do dnešného dňa sledoval tlačovky (a ďalšie vystúpenia) súčasného slovenského premiéra, nemohol si nevšimnúť jeden neodškriepiteľný fakt – ak nie na každej, tak na mnohých z nich spomenul, samozrejme v najčiernejších konotáciach, činnosť predchádzajúcej vlády, jej členov a poslancov za vládnu koalíciu. Skrátka lebo Fico. Prípadne lebo Pellegrini, ergo lebo, citujem, Ficov poskok. Obľúbená predstava mnohých nevyzretých politikov, že čím viac znevážia a zadupú pod zem svojho politického oponenta, tým viac vyrastú v očiach svojich istých a tiež potenciálnych voličov. Najtragikomickejšie na tom celom bolo, že aj „babky Ficovoličky“ ani príliš nepočúvali, čože im to ten nový premiér z obrazovky rozpráva, ale vždy zbystrili pozornosť a náramne sa zabávali, keď sa pomaly, ale isto začalo k tomu schyľovať a so železnou pravidelnosťou aj prišlo: „Fuj, zlý Fico!“. Mohol vysloviť najväčšie múdrosti, slová prezieravého štátnika, všetko ostalo prepočuté a zabudnuté, lebo to bolo prebité tromfovým esom na veľké počudovanie nie súperovym, ale jeho vlastným, alebo ešte krajšie šachovou terminológiou – teatrálne uštedril sám sebe, verný svojmu priezvisku, šach MAT.

.   A v zákulisí sa chytali za hlavy aj jeho najbližší kolegovia a tí, čo mu nikdy ani len v najmenšom neplánovali a nechceli akokoľvek uškodiť, či ublížiť, uvedomujúc si, že to celkom úspešne robí premiér Matovič sám. A celkom určite mu nelichotilo ani pomenovanie „Plačko“,  o ktoré si deň čo deň hlavne u opozičných skúsených a vetrami ošľahaných politikov koledoval.

.   Dnes sa ale konečne zadarilo. „Fico“ ani „Pellegrini“ nepadlo ani raz, snáď jedného krivého slovka nepreriekol, dokonca tam začínali byť náznaky zrodu niečoho úplne nového. Ale aby nám všetkým nezabehlo, zatiaľ to bola len poznámka o sedení medzi ministerkou zdravotníctva bývalou a tým súčasným. Lebo ono to raz príde, bude to vykúpené krvopotným bojom hlavne so sebou samým, bude to vyslovené nie cez zuby a so sykotom hada, ale naopak, z presvedčenia a presvedčivo, dôveryhodne a preňho nesmierne oslobodzujúco. Pochvala a úprimné ocenenie tých, pre ktorých donedávna nemal jediné pekné slovo.

.   Lebo objektívnym faktom je, že aj „tí druhí“ majú veľkú a neodškriepiteľnú zásluhu na tom, čo veľmi dobre vidí, uvedomuje si a nakoniec to aj pomenoval – že sme jednou z najúspešnejších krajín v boji „proti“ koronavírusu. Lebo my nepotrebujeme bojovať proti vírusu, ktorý tak ničivo zasahuje dýchací systém. Životne dôležité je pre nás doslovne neotravovať ovzdušie nenávisťou, invektívami, urážkami, klamstvami a myšlienkami, ktoré zamorujú a otravujú tak, že nejaký Koronavírus je proti nim šuvix, chudorľavý bratranec nedosahujúci zďaleka také ničivé výsledky ako vyššie spomenuté fajnovôstky. Ktorých výsledkom je to, čo dennodenne vidíme, u nás je to stále dosť mierne, ďalej od našich hraníc oveľa okatejšie … vojny, utečenci, teroristi, plač a krik, BOLESŤ A SMRŤ. Nie tá spred sedemdesiatich piatich rokov, ktorú nám na RTVS každý deň púšťajú. Dnešná. Každodenná. Oveľa viac sa nás dotýkajúca a volajúca po čo najskoršej náprave.

.   Máme úžasnú príležitosť predviesť svetu, čo je tým pravým liekom proti nákaze. Netreba hovoriť, čo. Je nám to prinajmenšom v kútiku duše všetkým jasné. A začína sa nám vyjasnievať pomaly aj v našich mysliach. A keby potreboval niekto s tým pomôcť, stačí sa najbližšie dni pozrieť na oblohu, nočnú, dennú, …  a skúsiť niečo podobné uskutočniť aj v sebe samom, samej. My nepotrebujeme tú pliagu poraziť. Ona veľmi ochotne odíde aj sama. Keď už nebude treba, aby sme od nej dostávali výchovné lekcie. Spojme sily, Smeráci, Oľaňáci, Kotlebovci, všetci ľudia dobrej vôle, kohokoľvek voliči aj nevoliči.

 

Do kazajky s ním! Lieky a pokoj! Pokoj s ním.

31.10.2020

Zastaví Koróna pliagu menom „ľudstvo“? … to bol pôvodný titulok a teraz podTitulok … . Jasné, že do zvieracej kazajky Igora Prvého Najmúdrejšieho Vševedného GenyJÁJÁJÁlneho NIE! Nie, nie a ešte raz dôrazné a rezolútne NIE!!! Kto si také myslel a kvôli tomu to otvoril, do kazajky s ním, nasadiť lieky a … [...]

Chcete nas. ať Igora? Choďte na test!

31.10.2020

. Iba tak trošku som škodoradostný. Vlastne, … ani nie, nie je to škodoradosť, ale neuhasiteľná túžba vidieť, aké to je, keď sa veci vyženú do krajnosti, do maximálneho absurdného konca. Čím viac sa blíži veľké testovanie národa, a vôbec to nie je o zisťovaní, či sme Koróna pozitiv alebo negativ, tu ide o úplne iné veci, tým viac sa [...]

Bastardi Fico, Pellegrini, riekol čistokrvný . . . oný!

30.10.2020

. No len tak pre … nie zábavu, ale serióznu štatistiku, zisťovanie názorovej rôznorodosti medzi čitateľmi, prieskum realizovaný agentúrou zaoberajúcou sa, akým jedným slovom charakterizujú občania tohoto štátika svojho premiéra. Áno, dal som si tú námahu, minul som pol Giga dát, miestami som podriemkával, lebo nič nové a zásadné som sa [...]

Benjamin Netanjahu

Netanjahu odvolal ministra, ktorý žiadal pozastavenie justičnej reformy

26.03.2023 21:33

Galant v sobotu vyzval na okamžité pozastavenie kontroverznej vládnej reformy súdnictva v Izraeli.

protest prezidentský palác peace no war

Všetci chceme mier, ale vieme, aký?

26.03.2023 19:00

Mierom sa dnes oháňa kadekto, a neraz s nekalými motívmi. Predstavte si teda, že máte moc rozhodnúť o tom, ako by mal vyzerať spravodlivý mier medzi Ukrajinou a Ruskom. Ako by vyzeral?

tula

Rusko tvrdí, že v Kirejevsku explodoval ukrajinský dron naložený trhavinou

26.03.2023 17:22, aktualizované: 22:30

V centre mesta v Tulskej oblasti mohutný výbuch vyhĺbil veľký kráter, zranili sa najmenej traja ľudia.

bielorusko

Budú Putinove taktické jadrové zbrane v bezpečí pred bieloruskými partizánmi?

26.03.2023 16:05

Po ruskej invázii na Ukrajinu začali bieloruskí partizáni vo svojej krajine vykonávať sabotáže.

krkOSKAR bRÁNka

Ja PRAVDU milujem. A úplne najšťastnejší som, keď ma na ceste k NEJ sprevádza KVANTUM KRÁSNYCH SLOVENIEK, Quantum Of SOLACE. Solace, from Old French solas, from Latin sōlācium "consolation", meaning comfort or consolation in a time of distress. Consolation - útecha, potecha, distress - zármutok, nešťastie, bieda, núdza, nebezpečenstvo, tieseň, vyčerpanosť, vysilenosť, únava ... VEĽKÁ VĎAKA TI, PANE, Bože! :o) (o:

Štatistiky blogu

Počet článkov: 280
Celková čítanosť: 1361474x
Priemerná čítanosť článkov: 4862x

Autor blogu