Založ si blog

SNP – Smrteľne Nebezpečná Pravda.

 

 

.    Slovenky a Slovákov začala baviť Pravda. Čo baviť, ony/i začali byť na Nej závislé/í. Nebezpečne závislé/í. Nebezpečne v zmysle, že keď sú bez Nej pridlho, dostavujú sa príznaky ako pri dlhotrvajúcej hladovke. Pravda ako potrava pre dušu a ducha, nie taká tá pravda, ktorú máme každý „svoju“ a ktorou sa poniektorým dosť dlho darilo oblbovať davy ľudí, dokonca si z toho urobiť celoživotný spôsob obživy, získavania moci.

.    Niečo sa po októbri ’23, apríli ’24 a po ňom nasledujúcom máji prudko zmenilo. Keď sa niekto buď postaví pred ľudí alebo zasadne za klávesnicu a jeho snahou nie je čo najviac sa k Pravde priblížiť, ale naopak, ukryť Ju, prekrútiť, využiť sebecky vo svoj prospech, zmiasť „nepriateľa“, bieliť rúcho vlastnej duše očierňovaním rúcha, rúch iných … začína sa to všetko, čo nie je konané s čistými úmyslami, otáčať voči šáliteľom, ktorí by boli šťastnejší, keby im narástol Buratinovský dlhý nos. Tým by tak maximálne mohli pichnúť do oka šálenému, nebodaj ho vypichnúť. Takto priam kričia na diváka, poslucháča, čitateľa: „Tak trocha klamem. Klamem, až sa práši. Zariaďte sa presne naopak, ako vám navrhujem, prikazujem, radím. Neverte mi!“

.   Už nestačí, že ma poťapkajú po pleciach moji, naši. Začína platiť, že uznanlivo súhlasia nerozhodnutí, zadumane rozmýšľajú doterajší ideoví nepriatelia. Počítajú sa nie dlhoročné „overené pravdy“ spindoktorov, organizátorov revolúcií farebných i čierno-bielych, PRAVDA začína presvitať až svietiť – lži, klamstvá, polopravdy, výmysly čoraz úspešnejšie začínajú Pravde slúžiť, lebo Ju samy sebou nechajú tak krásne vyniknúť.

.   Tak dlho nás kŕmili (polo)lžami, až sa nám zajedli – naučili sme sa rozlišovať aj tie najjemnejšie nuansy. Stávame sa najBOHatšími na svete. Niet väčšieho pokladu na svete, ako je Pravda a slová, ktoré Ju podľa možností čo najpresnejšie (p)opisujú.

 

PRAVDA zasvietila tak, že už aj slepí vidia …

 

 

Tak sa striedajte! SNS pol roka, HLAS ďalšieho pol.

05.06.2024

. A keby ste to už silou-mocou potrebovali dávať na Riša s Igorom a ich povestné koalično-milostné výstupy, tak to dajte na veľkých grandov (áno, sú to slová rovnakého významu, ale práve preto), ukrutne sa „pohádajte“, kto dá prednosť tomu druhému, ešte lepšie Hlas urobí, keď po svojom doterajšom polročnom parlamentnom predsedaní presunie [...]

Fico a Cintula nás zachránili pred občianskou vojnou!

17.05.2024

. Ozaj, … má tam byť výkričník alebo otáznik? Naozaj zachránili alebo len dali šancu? . Apropó, keby ešte stále niekomu nebolo jasné, kto môže za stredajšiu streľbu … čím niekto hlasnejšie kričí, že ten, či onen, čím niekto dôraznejšie a usilovnejšie prstíkom ukazuje, kritickým perom popisuje, menovite označuje vinníkov, [...]

Antisemiti, či záchranci Izraela? VŠ v USA vrú.

27.04.2024

Zachránia študent-i/-ky v USA Izrael pred jeho vlastnou mocou? . Snáď sa tu skôr natíska otázka, či tie početné protesty na amerických vysokých školách pomôžu k záchrane tisíciek obyvateľov Gazy pred smrťou kvôli ďalšiemu bombardovaniu a vojenským akciám Izraelských silových zložiek, pred utrpením detí, žien, starcov, zranených, na ktoré [...]

stíhačka F-16

Prvé dve stíhačky F-16 pristáli na letisku v Kuchyni

22.07.2024 20:15, aktualizované: 22:11

Slovenské stíhačky leteli z USA 9 a pol hodiny bez prestávky.

SR Kuchyňa MO systém záchytný test BAK-12  odovzdanie BAX

Nová éra nadzvukového letectva: Na Záhorie prileteli prvé dve stíhačky F-16 (otázky a odpovede)

22.07.2024 18:00

Slovensko podpísalo s USA kontrakt celkovo na štrnásť kusov F-16, zatiaľ prišli dve.

Izrael / Palestína / Západný breh Jordánu /

CNN zdokumentovala brutálny útok izraelských osadníkov na Západnom brehu Jordánu

22.07.2024 17:46

K útoku došlo niekoľko dní po tom, čo Medzinárodný súdny dvor rozhodol, že 57 rokov trvajúca okupácia palestínskych území Izraelom je nezákonná.

Yvette Cooperová, labouristi, Británia

Nová britská ministerka ruší program konzervatívcov o deportáciách migrantov

22.07.2024 17:24

Plány konzervatívcov počítali s tým, že Rwanda bude za milióny libier prijímať migrantov z rôznych krajín zadržaných po nelegálnom príchode do Británie.

krkOSKAR bRÁNka

Ja PRAVDU milujem. A úplne najšťastnejší som, ak smiem na ceste k NEJ sprevádzať KVANTUM KRÁSNYCH SLOVENIEK, Quantum Of SOLACE. Solace, from Old French solas, from Latin sōlācium "consolation", meaning comfort or consolation in a time of distress. Consolation - útecha, potecha, distress - zármutok, nešťastie, bieda, núdza, nebezpečenstvo, tieseň, vyčerpanosť, vysilenosť, únava ... VEĽKÁ VĎAKA TI, PANE, Bože! :o) (o:

Štatistiky blogu

Počet článkov: 292
Celková čítanosť: 1440262x
Priemerná čítanosť článkov: 4932x

Autor blogu