Založ si blog

Skvelý ťah Markízy : debata Banáš vs. Kňažko

 

 

.    A že vraj to nejde! Neštekať po sebe, neurážať jeden druhého, nevidieť v tom druhom temného služobníka samotného Lucifera. No nádhera, páni – obaja vekom nad 75 rokov – zjavne nepotrebujúci držať sa hesla, že „Čím hlasnejšie a dlhšie na súpera z opačného tábora kričím, tým mám väčšiu a údernejšiu Pravdu“. Toto by mali púšťať všetkým záujemcom o účasť v diskusii vo formáte dvoch názorových oponentov, služobne politická mlaď i „streď “ by sa mnohému podučila.

.   Veľavravné boli mnohokrát detailné zábery na mimiku obidvoch borcov superťažkej politicko-verbálnej váhy, ako sa tvária pri otázkach a vyjadreniach nielen moderátora, ale hlavne svojho suseda na vedľajšej stoličke. Z mnohých takýchto situácií napr. výraz Milana Kňažka po výroku Jozefa Banáša o fungovaní NATO: v tom momente som naozaj netušil, či s ním prudko nesúhlasí alebo je šokovaný z toho, že si dovolil bez bázne a hany povedať, ako to tam (podľa neho?/naozaj?) beží. A či naraz a násobne z oboch.

.   Ešte jeden drobný postreh, také maličké Freudovské prerieknutie, zato dosť signifikatné: Ja sa nebránim tomu, že MY BUDEME NEPRIATELIA S OSTATNÝMI … chcelo/malo tam byť povedané PRIATELIA, no nejeden Milanov neprajník by ironicky poznamenal, že naopak, robí všetko preto, aby sa sme sa v žiadnom prípade, nikdy s istými entitami za určitej politicko-mocenskej konštelácie priateľmi nestali. Nebudem vám popisovať do podrobností, čo sa oplatí pozrieť si a vypočuť na vlastné oči a uši:

 

 

zdroj: YouTube TV Markíza       

   

.   Nuž, takto nejako by mohlo pre začiatok vyzerať spolužitie „Pellegrinovcov“ & „Korčokovcov“, nemusíme sa síce bezpodmienečne milovať a padať si do náruče, ale nebudeme na druhého prskajúc jedovaté sliny chŕliť Najsmradľavejšiu Špinu, akej sme schopní, len aby sme ukázali Urbi et Orbi, že „Ja, samotný Služobník Svetla, som práve odhalil nečistého Prisluhovača pekelných Temnôt“. A záver, … no ten bol priam rozkošný, nakoniec, pozrite si sami, kto máte čas a chuť. Veľmi dávno nekončila TV debata úprimnými úsmevmi všetkých zúčastnených, ako hostí, rovnako tak moderátora.

 

.   Apropó, keď už sme pri Banášovi a jeho milovanej Indii, čo tak si pripomenúť … pokúsiť sa o Gándhíovsky aktívny NENÁSILNÝ odpor k myšlienkam, ľuďom, s ktorými nesúhlasím, … hoci máte stokrát niekedy pravdu a ten druhý je beznádejne mimo, nechať mu čas, priestor, nech si ju vlastným tempom a pričinením objaví sám.

 

 

MIER S NAMI, V NÁS …

Fico a Cintula nás zachránili pred občianskou vojnou!

17.05.2024

. Ozaj, … má tam byť výkričník alebo otáznik? Naozaj zachránili alebo len dali šancu? . Apropó, keby ešte stále niekomu nebolo jasné, kto môže za stredajšiu streľbu … čím niekto hlasnejšie kričí, že ten, či onen, čím niekto dôraznejšie a usilovnejšie prstíkom ukazuje, kritickým perom popisuje, menovite označuje vinníkov, [...]

Antisemiti, či záchranci Izraela? VŠ v USA vrú.

27.04.2024

Zachránia študent-i/-ky v USA Izrael pred jeho vlastnou mocou? . Snáď sa tu skôr natíska otázka, či tie početné protesty na amerických vysokých školách pomôžu k záchrane tisíciek obyvateľov Gazy pred smrťou kvôli ďalšiemu bombardovaniu a vojenským akciám Izraelských silových zložiek, pred utrpením detí, žien, starcov, zranených, na ktoré [...]

Ďakovný list Peťa P. a Roba F. Igimu M.

12.04.2024

. Jedni hovoria, že nikdy nič také neexistovalo a ani existovať nebude, ale v tajných kuloároch sa povráva, že v titulku spomínaní dvaja páni mali nejedenkrát namále a takmer ho odoslali, ale vždy im niečo našepkalo, že ešte nie, ešte treba počkať na ďalšiu lekciu geniálneho pedagóga. Panovali mnohé pochybnosti a panujú dodnes, mnohí Igorovi [...]

tornádo SR

Pri Rimavskej Sobote sa zrejme objavilo tornádo

22.05.2024 20:07

Jeho možný výskyt analyzuje Slovenský hydrometeorologický ústav.

Rishi Sunak

Britské parlamentné voľby sa uskutočnia 4. júla, oznámil Sunak

22.05.2024 19:20

Ak by zvíťazili labouristi, Británia by mala šesť premiérov za osem rokov – prvýkrát od 30. rokov 19. storočia.

vysoký krvný tlak

Slováci zomierajú zbytočne predčasne, na preventívne prehliadky však nechodia. Ako to zmeniť?

22.05.2024 18:55

Na prevencii šetrí aj štát. Nedáva to zmysel, tvrdia odborníci.

výrub stromov

Postupy pri výrube drevín sa zjednodušia

22.05.2024 18:45, aktualizované: 19:26

Poslanci parlamentu v stredu schválili novelu zákona o ochrane prírody a krajiny, ktorú prijímali v skrátenom legislatívnom konaní.

krkOSKAR bRÁNka

Ja PRAVDU milujem. A úplne najšťastnejší som, ak smiem na ceste k NEJ sprevádzať KVANTUM KRÁSNYCH SLOVENIEK, Quantum Of SOLACE. Solace, from Old French solas, from Latin sōlācium "consolation", meaning comfort or consolation in a time of distress. Consolation - útecha, potecha, distress - zármutok, nešťastie, bieda, núdza, nebezpečenstvo, tieseň, vyčerpanosť, vysilenosť, únava ... VEĽKÁ VĎAKA TI, PANE, Bože! :o) (o:

Štatistiky blogu

Počet článkov: 290
Celková čítanosť: 1430439x
Priemerná čítanosť článkov: 4933x

Autor blogu