Založ si blog

34950 Sk mesačne každé batoľa i babička. Nepriateľ nespí!

 

 

 

.   Ako tak pozerám, peňazí máme ako pliev. Že vraj 16500 USD na hlavu ročne, pri včerajšom kurze 1.1852USD/EUR niečo tesne cez 1160 eur na obyvateľa, obyvateľku Slovenska mesiac, čo mesiac. Aj, nie len, v rámci NATO na obranu pred nepriateľmi, nepriateľom? Čína, Rusko? Kim zo Severnej Kórey, mimozemšťania, Yeti? Ako je tu Koróna, už nám ani neoznamujú, koho sa to máme báť a kto je náš nepriateľ číslo jedna!

NATO zverejnilo výdavky spojencov na obranu v roku 2020, Slovensko minie 1,753 mld. dolárov

 

.   Chlapci pištoľníci nemôžu prísť skrátka, veď čo ak! Já ti, Karle, nevím, čo ak E.T. v spolupráci s Yetim zaútočia ako na potvoru práve tento víkend, všetci vojaci pri pekných sestričkách vo volebno vyšetrovacích miestnostiach, neviem, neviem, ako sa im bude dať sústrediť na obranu vlasti. Ale zasa, keď budú mať pred očami Devy nádherné Slovenské, ich odhodlanie ubrániť, brániť až do posledného dychu bude nepredstaviteľné, závidieť nám budú všetky armády sveta! Ani sa neopovážia pomyslieť na akúkoľvek zlobu … ani Číňankovia, ani toť Voloďova Красная Армия, Ítý s Jetim to otočia niekde pri Jupiteri a už nikdy nebudú uvažovať nad podrobením si pozemšťanov, Kim sa ohlási Igorovi na priateľskú návštevu.

.   Nepriateľa sa nebojíme, zastrašiť sa nenecháme. Veľký, malý, aj ten najneviditeľnejší nemá šancu, nejaký Kovidík nám nemôže ublížiť, rovnako tak najnovšie rusácke kolmo na zem letiace, jednou rukou každý hrdinský vojak utiera bacile z čela smrteľne vystrašeného dievčatka, druhou, pozerajúc do zameriavača, chytá do sieťky nepriateľove strely a pekne roztriedené ich po skončení služby odovzdáva do zberných surovín, každú poriadne podľa farby, čínske do žltého kontajnera, ruské do červeného. A večer šup so slobodnými sestričkami do … ale nie toto som chcel. Zasa na druhej strane, ako armádna zoznamka celkom dobré … pekne na základkách, na ktoré máme všetci len tie najkrajšie spomienky, však, Janka Ká z desiatky?!?

 

No a tak sa my tu skvele mávame

na tomto našom malom milom Lóvensku …

Ahoj Vandička, … a … HOJ! LIEČ!

 

 

 

 

Do kazajky s ním! Lieky a pokoj! Pokoj s ním.

31.10.2020

Zastaví Koróna pliagu menom „ľudstvo“? … to bol pôvodný titulok a teraz podTitulok … . Jasné, že do zvieracej kazajky Igora Prvého Najmúdrejšieho Vševedného GenyJÁJÁJÁlneho NIE! Nie, nie a ešte raz dôrazné a rezolútne NIE!!! Kto si také myslel a kvôli tomu to otvoril, do kazajky s ním, nasadiť lieky a … [...]

Chcete nas. ať Igora? Choďte na test!

31.10.2020

. Iba tak trošku som škodoradostný. Vlastne, … ani nie, nie je to škodoradosť, ale neuhasiteľná túžba vidieť, aké to je, keď sa veci vyženú do krajnosti, do maximálneho absurdného konca. Čím viac sa blíži veľké testovanie národa, a vôbec to nie je o zisťovaní, či sme Koróna pozitiv alebo negativ, tu ide o úplne iné veci, tým viac sa [...]

Bastardi Fico, Pellegrini, riekol čistokrvný . . . oný!

30.10.2020

. No len tak pre … nie zábavu, ale serióznu štatistiku, zisťovanie názorovej rôznorodosti medzi čitateľmi, prieskum realizovaný agentúrou zaoberajúcou sa, akým jedným slovom charakterizujú občania tohoto štátika svojho premiéra. Áno, dal som si tú námahu, minul som pol Giga dát, miestami som podriemkával, lebo nič nové a zásadné som sa [...]

Erdogan biden

Erdogan: Prvé rokovanie s Bidenom otvorilo "novú éru"

21.06.2021 23:21

Erdogan a Biden sa ako hlavy štátov stretli v rámci summitu NATO v čase, keď vzťahy medzi Tureckom a USA neboli na dobrej úrovni.

úrad vlády

Smer chce klamstvami pomýliť občanov a vytvoriť si podmienky na návrat, tvrdí Úrad vlády

21.06.2021 22:19

Úrad vlády to uviedol v reakcii na Smer, podľa ktorého sa mala vláda dopustiť štátnej korupcie s cieľom motivovať jedného z vypovedajúcich kajúcnikov v prebiehajúcich kauzách.

Záplavy, Záhorie, Pernek, voda, povodeň, povodne, záplava

Na severe Záhoria sa ocitli niektoré oblasti pod vodou

21.06.2021 21:22

V okresoch Skalica a Senica hrozia prívalové povodne.

kuchajda letné kino

Bratislavské Nové Mesto opäť otvorí svoje Letné kino na Kuchajde

21.06.2021 20:18

Filmy bude mestská časť premietať každú stredu a sobotu, o výbere filmu budú opäť rozhodovať diváci hlasovaním.

krkOSKAR bRÁNka

Ja PRAVDU milujem. A úplne najšťastnejší som, keď ma na ceste k NEJ sprevádza KVANTUM KRÁSNYCH SLOVENIEK, Quantum Of SOLACE. Solace, from Old French solas, from Latin sōlācium "consolation", meaning comfort or consolation in a time of distress. Consolation - útecha, potecha, distress - zármutok, nešťastie, bieda, núdza, nebezpečenstvo, tieseň, vyčerpanosť, vysilenosť, únava ... VEĽKÁ VĎAKA TI, PANE, Bože! :o) (o:

Štatistiky blogu

Počet článkov: 280
Celková čítanosť: 1272862x
Priemerná čítanosť článkov: 4546x

Autor blogu