Založ si blog

34950 Sk mesačne každé batoľa i babička. Nepriateľ nespí!

 

 

 

.   Ako tak pozerám, peňazí máme ako pliev. Že vraj 16500 USD na hlavu ročne, pri včerajšom kurze 1.1852USD/EUR niečo tesne cez 1160 eur na obyvateľa, obyvateľku Slovenska mesiac, čo mesiac. Aj, nie len, v rámci NATO na obranu pred nepriateľmi, nepriateľom? Čína, Rusko? Kim zo Severnej Kórey, mimozemšťania, Yeti? Ako je tu Koróna, už nám ani neoznamujú, koho sa to máme báť a kto je náš nepriateľ číslo jedna!

NATO zverejnilo výdavky spojencov na obranu v roku 2020, Slovensko minie 1,753 mld. dolárov

 

.   Chlapci pištoľníci nemôžu prísť skrátka, veď čo ak! Já ti, Karle, nevím, čo ak E.T. v spolupráci s Yetim zaútočia ako na potvoru práve tento víkend, všetci vojaci pri pekných sestričkách vo volebno vyšetrovacích miestnostiach, neviem, neviem, ako sa im bude dať sústrediť na obranu vlasti. Ale zasa, keď budú mať pred očami Devy nádherné Slovenské, ich odhodlanie ubrániť, brániť až do posledného dychu bude nepredstaviteľné, závidieť nám budú všetky armády sveta! Ani sa neopovážia pomyslieť na akúkoľvek zlobu … ani Číňankovia, ani toť Voloďova Красная Армия, Ítý s Jetim to otočia niekde pri Jupiteri a už nikdy nebudú uvažovať nad podrobením si pozemšťanov, Kim sa ohlási Igorovi na priateľskú návštevu.

.   Nepriateľa sa nebojíme, zastrašiť sa nenecháme. Veľký, malý, aj ten najneviditeľnejší nemá šancu, nejaký Kovidík nám nemôže ublížiť, rovnako tak najnovšie rusácke kolmo na zem letiace, jednou rukou každý hrdinský vojak utiera bacile z čela smrteľne vystrašeného dievčatka, druhou, pozerajúc do zameriavača, chytá do sieťky nepriateľove strely a pekne roztriedené ich po skončení služby odovzdáva do zberných surovín, každú poriadne podľa farby, čínske do žltého kontajnera, ruské do červeného. A večer šup so slobodnými sestričkami do … ale nie toto som chcel. Zasa na druhej strane, ako armádna zoznamka celkom dobré … pekne na základkách, na ktoré máme všetci len tie najkrajšie spomienky, však, Janka Ká z desiatky?!?

 

No a tak sa my tu skvele mávame

na tomto našom malom milom Lóvensku …

Ahoj Vandička, … a … HOJ! LIEČ!

 

 

 

 

Do kazajky s ním! Lieky a pokoj! Pokoj s ním.

31.10.2020

Zastaví Koróna pliagu menom „ľudstvo“? … to bol pôvodný titulok a teraz podTitulok … . Jasné, že do zvieracej kazajky Igora Prvého Najmúdrejšieho Vševedného GenyJÁJÁJÁlneho NIE! Nie, nie a ešte raz dôrazné a rezolútne NIE!!! Kto si také myslel a kvôli tomu to otvoril, do kazajky s ním, nasadiť lieky a … [...]

Chcete nas. ať Igora? Choďte na test!

31.10.2020

. Iba tak trošku som škodoradostný. Vlastne, … ani nie, nie je to škodoradosť, ale neuhasiteľná túžba vidieť, aké to je, keď sa veci vyženú do krajnosti, do maximálneho absurdného konca. Čím viac sa blíži veľké testovanie národa, a vôbec to nie je o zisťovaní, či sme Koróna pozitiv alebo negativ, tu ide o úplne iné veci, tým viac sa [...]

Bastardi Fico, Pellegrini, riekol čistokrvný . . . oný!

30.10.2020

. No len tak pre … nie zábavu, ale serióznu štatistiku, zisťovanie názorovej rôznorodosti medzi čitateľmi, prieskum realizovaný agentúrou zaoberajúcou sa, akým jedným slovom charakterizujú občania tohoto štátika svojho premiéra. Áno, dal som si tú námahu, minul som pol Giga dát, miestami som podriemkával, lebo nič nové a zásadné som sa [...]

NBÚ

NBÚ od októbra nemôže blokovať škodlivý obsah, nový zákon sa prijať nestihol

30.09.2022 10:44

Cieľom bolo zabrániť šíreniu dezinformácií a iného škodlivého obsahu na internete.

zaporožie, konvoj,

Rusi pri Záporoží zaútočili na konvoj civilistov, zahynulo 23 ľudí

30.09.2022 10:16

Proruský predstaviteľ Záporožskej oblasti pripísal zodpovednosť za ostreľovanie ukrajinským jednotkám.

Vladimir Putin / Sergej Šojgu /

Putin opäť obišiel armádne velenie. Nedôveruje šéf Kremľa ruskému ministerstvu obrany?

30.09.2022 08:55

Byrokratické zlyhania mobilizácie môžu nasvedčovať tomu, že ruský prezident opäť obchádza vyššie velenie armády.

taliban

Kábulom otriasla mohutná explózia, terčom samovražedného útoku bola škola

30.09.2022 08:13, aktualizované: 08:40

Ide o ďalšiu zo série násilností, odkedy sa v Afganistane pred niečo vyše rokom opätovne chopilo moci radikálne hnutie Taliban.

krkOSKAR bRÁNka

Ja PRAVDU milujem. A úplne najšťastnejší som, keď ma na ceste k NEJ sprevádza KVANTUM KRÁSNYCH SLOVENIEK, Quantum Of SOLACE. Solace, from Old French solas, from Latin sōlācium "consolation", meaning comfort or consolation in a time of distress. Consolation - útecha, potecha, distress - zármutok, nešťastie, bieda, núdza, nebezpečenstvo, tieseň, vyčerpanosť, vysilenosť, únava ... VEĽKÁ VĎAKA TI, PANE, Bože! :o) (o:

Štatistiky blogu

Počet článkov: 280
Celková čítanosť: 1338928x
Priemerná čítanosť článkov: 4782x

Autor blogu