Založ si blog

sLOVEnsko – lóve, a či Láska?

 

 

.   Já ti, Karle, přiznám se úplně bez mučení, vůbec nevím. Ďalej budem po slovensky, ved ty rozumieš niekedy až móóóc dobre, oveľa lepšie ako natural born Slovenky a Slováci, o čom je reč! Niekedy ideš len tak po ulici, sleduješ, čo sa deje, nestíhaš otvárať ústočká, po Satinsky papuľku, hovoríš si, kua, to je ONO, už som TAM! Ľudkovia vysmiati, šťastní, krásni, sťaby len včera prepustení z basy alebo manželstva, ktovie, kde to boli väčšie muky a trápenia! Hahaha, že vraj „ktovie“! Všetci veľmi dobre, že, no predsa, no, … ako kde! Ale (klasická to odpoveď Slovenky, Slováka) „u mňa“ celkom určite V MANŽELSTVE!!! Ten sráč, tá sviňa! Ten prútnik, „to“, prepytujem, *urvisko!!! Ani len ženský rod nepoužije, ebne tam rovno stredný, ona nie je TÁ, ale len TO! No, zas nie je *urvisko ako *urvisko. Lebo poniektoré *urviská sa len tak pretŕčajú a predvádzajú a sem tam aj dajú a tie iné zas zahýbajú tým najstrašnejším spôsobom. No a to už ako?!? Zahýbajú nie svojim partnerom, ale zrovna tomu najdôležitejšiemu zo všetkých, veď vy viete, komu. Len tak trošken, mirnychs dýrnychs nedodržiavam jeho pravidlá, axiómy, postuláty … a vlastne je len jedno, jediné základné … neubližovať iným (viď prednáška Ideálni Ľudia [v češtině] )

.   Milý Karle, ja by som to nevidel až tak zle! Prachy sa už okukali, zovšedneli, minuli, ukradli „nám“, Národu sLOVEnskému, ich! A my sme to bez nich nielenže prežili, ale my sme i bez nich aj zvykli, je nám bez nich dobre, aspoň nikto nepýta, nežobre, len vyvrátime vrecká a AHA, NO NY HO, NEMÁM! No ale LÁSKA, to už je jiná! Po Drahoslavovsky, to je, citujem klasika Ondrušku, „použitie celkom iného kalibru … a kľudne i do toho genitívu dajte „a„!

.   Milý priateľu, Igor Matovič, … a aj ty, hocikto iný, … ak by si chcel vidieť a vedieť, ako sa to má robiť, choď na návštevu do roboty alebo domov k „NIM“, ľuďom o pravidlách, Božích Zákonoch nekecajúcich, ale ich ak nie na 100%, tak na 999‰ určite, a tentokrát to eufemizmus nie je, žijúcich. Malé Kráľovstvo nebeské na Zemi, … s kráľom, kráľovnou a troma dcérami, samozrejme – Veronikou, Tamarkou Kamakou a Karolínkou. Ahoj Adriana! Máš skvelého manžela! A on ešte skvelejšiu manželku!

 

Vy sa máte!

 

Pretože … VY SA MÁTE (jeden druhú, jedna druhého, lebo Prvý vždy Bol, je a bude len Jeden …)

 

 

P.S. … vďaka, Drahoš a kočky – Kamaka a Veronika, za Amazing Day …

 

 

 

 

 

Do kazajky s ním! Lieky a pokoj! Pokoj s ním.

31.10.2020

Zastaví Koróna pliagu menom „ľudstvo“? … to bol pôvodný titulok a teraz podTitulok … . Jasné, že do zvieracej kazajky Igora Prvého Najmúdrejšieho Vševedného GenyJÁJÁJÁlneho NIE! Nie, nie a ešte raz dôrazné a rezolútne NIE!!! Kto si také myslel a kvôli tomu to otvoril, do kazajky s ním, nasadiť lieky a … [...]

Chcete nas. ať Igora? Choďte na test!

31.10.2020

. Iba tak trošku som škodoradostný. Vlastne, … ani nie, nie je to škodoradosť, ale neuhasiteľná túžba vidieť, aké to je, keď sa veci vyženú do krajnosti, do maximálneho absurdného konca. Čím viac sa blíži veľké testovanie národa, a vôbec to nie je o zisťovaní, či sme Koróna pozitiv alebo negativ, tu ide o úplne iné veci, tým viac sa [...]

Bastardi Fico, Pellegrini, riekol čistokrvný . . . oný!

30.10.2020

. No len tak pre … nie zábavu, ale serióznu štatistiku, zisťovanie názorovej rôznorodosti medzi čitateľmi, prieskum realizovaný agentúrou zaoberajúcou sa, akým jedným slovom charakterizujú občania tohoto štátika svojho premiéra. Áno, dal som si tú námahu, minul som pol Giga dát, miestami som podriemkával, lebo nič nové a zásadné som sa [...]

Prešov, výbuch plynu

Polícia potvrdila zastavenie stíhania v súvislosti s asanáciou bytovky v Prešove

30.09.2022 12:15

V decembri 2019 došlo v Prešove k výbuchu plynu v bytovom dome a k následnému požiaru. Tragédia si vyžiadala životy ôsmich ľudí.

SR Košice UNLP nemocnica ilustračná snímka KEX

INESS: V prípade výpovedí 1900 lekárov sa kvalita zdravotnej starostlivosti zníži

30.09.2022 11:48

Lekárske odborové združenie informovalo, že výpovede podá minimálne 1948 lekárov.

NBÚ

NBÚ od októbra nemôže blokovať škodlivý obsah, nový zákon sa prijať nestihol

30.09.2022 10:44

Cieľom bolo zabrániť šíreniu dezinformácií a iného škodlivého obsahu na internete.

Ukrajina Záporožie civilisti konvoj ostreľovanie

Rusi pri Záporoží zaútočili na konvoj civilistov, zahynulo 23 ľudí

30.09.2022 10:16, aktualizované: 11:42

Proruský predstaviteľ Záporožskej oblasti pripísal zodpovednosť za ostreľovanie ukrajinským jednotkám.

krkOSKAR bRÁNka

Ja PRAVDU milujem. A úplne najšťastnejší som, keď ma na ceste k NEJ sprevádza KVANTUM KRÁSNYCH SLOVENIEK, Quantum Of SOLACE. Solace, from Old French solas, from Latin sōlācium "consolation", meaning comfort or consolation in a time of distress. Consolation - útecha, potecha, distress - zármutok, nešťastie, bieda, núdza, nebezpečenstvo, tieseň, vyčerpanosť, vysilenosť, únava ... VEĽKÁ VĎAKA TI, PANE, Bože! :o) (o:

Štatistiky blogu

Počet článkov: 280
Celková čítanosť: 1338986x
Priemerná čítanosť článkov: 4782x

Autor blogu