Založ si blog

Tak kto je tu zákerný farizej a tyran?

 

.   Niekedy si po predchádzajúcich skúsenostiach s osôbkou XY hovoríte: „Mňa už nič nemôže prekvapiť, už som zažil všetko podstatné, poznám jej výborné i tie menej dobré (to je, k.r.a, eufemizmus, čo?) stránky, krásne to slovo pre vlastnosti, ale vlastne stránky onej „Knihy života“, „Zbierky duševných vlastností“, nazvite si to podľa vlastného gusta. Nejdem sa tu rozkecávať a preto rovno zopár príkladov. Vždy dvojička doma – v parlamente/ na vláde/ v TV.

.   Pred rokmi tak milá „milá“, mamina, ségra, suseda vám, údajne domácemu násilníkovi, nesmiernym spôsobom strpčuje život, buzeruje vás, kde sa dá, buzerplac tretinu storočia späť šuvix, nitku na vás nenechá suchú, dobré jej nie je nič, lepšie povedané, dobré je automatika, tvoja psia povinnosť, povinnosť poslušného psíka počúvajúceho na slovíčko, a … kto chce psa biť, palicu si nájde, a že ich naše najdrahšie polovičku majú do zásoby, v ruke vždy jednu, doma ďalších sto, je najvyšší čas rozbehnúť celosvetovú akciu AjJa s podtitulom Ajajáj na zdôraznenie naliehavosti a závažnosti problému. Že kto vie lepšie mučiť, trápiť, dehonestovať a ponižovať, či muži ženy alebo ženy mužov, chúďatenká bezbranné a bezmocné, už iba tie hnáty im na obranu ostali. Chudák je celých 5 dní preč, lebo už sa nedalo vydržať a u spolužiakov zo základky, dokonca aj výšky je to priam ideálne, no takmer sa lúčil s plačom a smútkom v srdci, že čo zas doma. No čo, zjebung a špicľovsko eštébácka donáška psychiatričke toho schizofrenika a „na NEJ 100% závislého“ bipolára, že sa túla, dokonca až „Skoro celý týždeň, pani doktorka!“ Dokonca ju „škrtil s diabolským výrazom v očiach“. Že to bol len odraz v jeho nechápajúcich očiach, nechajme si zatiaľ pre seba, kto koho drží pod krkom, sa dozvieme čoskoro, chápaví vedia už teraz.

.   A vlastne, predchádzajúca stať bola tak dlhá a výživná, že politickú paralelu ani netreba, denne ich máme na obrazovke kvantá, stačí zapnúť a pozerať. Mimochodom, že žena psychiatrička bude nestranná v hodnotení dvojice muž – žena, je snáď jasné, tyran je vždy muž, psyché je len taký náboženský výmysel, čo sa priplietol do mena povolania.

.   Aby sme neboli zlí, poďme opačné parte, muž trápi ženu, ženy, … a dajme tentokrát politiku. Úplne stačia príklady od nás doma, načo ísť k susedom blízkym i vzdialeným. Pani Ritomská by vám o istom I.M. porozprávala svoje, bývalá redaktorka a poslankyňa Mar-tina z Mar-kízy má tiež historiek ajajáj. Aj ja. #AjJa. Mačovstvo je in, chlapáci ešte nevymreli, Kramár si ten nezbedný prstík ustriehnuť nevie, nechce, nemôže, lebo veď … načo vlastne?

.   Politika je len márnym pokusom, zúfalým výkrikom slabšieho, mužského pohlavia, snahou upozorniť, že „AJ MY!!!„, aj nám sa ubližuje, aj my muži sme týraní a doháňaní k samovraždám, prípadne volíme radšej bezdomovectvo, ako žiť spolu v jednej domácnosti so zákernou farizejkou tyransko despotického druhu.

 

.   P.S. … a zaujímavý pohľad aj z druhej strany, no, z druhej, z iného uhla a inej výšky pohľadu … https://malinova.blog.pravda.sk/2020/07/03/dnes-o-muzoch-pre-tych-co-sa-len-narodili-so-semennikmi/

Muža choroby a nákazy, Ženy zdravoby a nápravy! Či naopak?

06.08.2020

. Tak mi napadli Hugolínove, zdravím, Dáška Piačekovie, René mládenca príhoďi a skúsenosti. Reku že či aj ťí naši (ľudia, obyčajní aj neobyčajní) niečo také majú. Že či! Jasné, že majú! Igor poťažmo chaloši samé zloby, Zuza a toť ďiofky len a len DOBROBY, ako inak! Všetko zvalíme na chlapcov, dievčatká musia ostať tie krásne, pekné, voňavé, [...]

Áno, Sme čítať budem! Ak mi dajú 1€ na týždeň!

26.07.2020

Vlastne dve … ak neprestanú s tou stupídnou a otravnou reKLAMou na samých seba, akože neprestanú! . Že vraj zaplaťte si „len“ jedno euro na týždeň a môžete, „smiete“, ty kokso, je vám dovolené, dokonca ste tým povolaným/povolanou, ktorému/ktorej je dopriate z miest najvyšších, aby ste si mohli prečítať tie [...]

„A vy všetci žeriete seno“, vraví Lipšic!

23.07.2020

. … že vraj: „Motív mohla mať iba jedna jediná osoba. Je ňou Marian Kočner„ To vari len súdruh Lipšic nemyslia naprosto vážne! To takí „priatelia“ doktora Fica, tí nemali absolútne ani ten najmenší dôvod odstavovať Roba Fica!?! Vymyslieť to celé tak, aby to na Kočnera nielen pasovalo, ale aj celé podozrenie padlo jedine [...]

Joie Biden

V tandeme s Bidenom bude v USA kandidovať senátorka Kamala Harrisová

11.08.2020 23:08

V prípade Bidenovho volebného víťazstva by sa Harrisová stala americkou viceprezidentkou.

Covid-19

Pandemický plán počíta s viacerými fázami, Slovensko sa nachádza v prvej

11.08.2020 22:17

Pandemická komisia navrhuje zvolať epidemiologické konzílium, ktoré bude jej poradným orgánom.

migranti, polícia

Polícia v Bratislave zadržala dvoch mužov, pravdepodobne migrantov z Maroka

11.08.2020 17:58

Muži mali podľa oznámenia na moste Lafranconi vyskočiť z návesu nákladného vozidla.

Trump / Oblek / Diplomacia / Diplomat /

Šándor: Vyhostenie ruských diplomatov je primerané riešenie

11.08.2020 17:40

Podľa informácií slovenských spravodajských zložiek bola ich činnosť na Slovensku v rozpore s Viedenským dohovorom o diplomatických stykoch.

krkOSKAR bRÁNka

Ja PRAVDU milujem. A úplne najšťastnejší som, keď ma na ceste k NEJ sprevádza KVANTUM KRÁSNYCH SLOVENIEK, Quantum Of SOLACE. Solace, from Old French solas, from Latin sōlācium "consolation", meaning comfort or consolation in a time of distress. Consolation - útecha, potecha, distress - zármutok, nešťastie, bieda, núdza, nebezpečenstvo, tieseň, vyčerpanosť, vysilenosť, únava ... VEĽKÁ VĎAKA TI, PANE, Bože! :o) (o:

Štatistiky blogu

Počet článkov: 241
Celková čítanosť: 1073918x
Priemerná čítanosť článkov: 4456x

Autor blogu