Založ si blog

Tak kto je tu zákerný farizej a tyran?

 

.   Niekedy si po predchádzajúcich skúsenostiach s osôbkou XY hovoríte: „Mňa už nič nemôže prekvapiť, už som zažil všetko podstatné, poznám jej výborné i tie menej dobré (to je, k.r.a, eufemizmus, čo?) stránky, krásne to slovo pre vlastnosti, ale vlastne stránky onej „Knihy života“, „Zbierky duševných vlastností“, nazvite si to podľa vlastného gusta. Nejdem sa tu rozkecávať a preto rovno zopár príkladov. Vždy dvojička doma – v parlamente/ na vláde/ v TV.

.   Pred rokmi tak milá „milá“, mamina, ségra, suseda vám, údajne domácemu násilníkovi, nesmiernym spôsobom strpčuje život, buzeruje vás, kde sa dá, buzerplac tretinu storočia späť šuvix, nitku na vás nenechá suchú, dobré jej nie je nič, lepšie povedané, dobré je automatika, tvoja psia povinnosť, povinnosť poslušného psíka počúvajúceho na slovíčko, a … kto chce psa biť, palicu si nájde, a že ich naše najdrahšie polovičku majú do zásoby, v ruke vždy jednu, doma ďalších sto, je najvyšší čas rozbehnúť celosvetovú akciu AjJa s podtitulom Ajajáj na zdôraznenie naliehavosti a závažnosti problému. Že kto vie lepšie mučiť, trápiť, dehonestovať a ponižovať, či muži ženy alebo ženy mužov, chúďatenká bezbranné a bezmocné, už iba tie hnáty im na obranu ostali. Chudák je celých 5 dní preč, lebo už sa nedalo vydržať a u spolužiakov zo základky, dokonca aj výšky je to priam ideálne, no takmer sa lúčil s plačom a smútkom v srdci, že čo zas doma. No čo, zjebung a špicľovsko eštébácka donáška psychiatričke toho schizofrenika a „na NEJ 100% závislého“ bipolára, že sa túla, dokonca až „Skoro celý týždeň, pani doktorka!“ Dokonca ju „škrtil s diabolským výrazom v očiach“. Že to bol len odraz v jeho nechápajúcich očiach, nechajme si zatiaľ pre seba, kto koho drží pod krkom, sa dozvieme čoskoro, chápaví vedia už teraz.

.   A vlastne, predchádzajúca stať bola tak dlhá a výživná, že politickú paralelu ani netreba, denne ich máme na obrazovke kvantá, stačí zapnúť a pozerať. Mimochodom, že žena psychiatrička bude nestranná v hodnotení dvojice muž – žena, je snáď jasné, tyran je vždy muž, psyché je len taký náboženský výmysel, čo sa priplietol do mena povolania.

.   Aby sme neboli zlí, poďme opačné parte, muž trápi ženu, ženy, … a dajme tentokrát politiku. Úplne stačia príklady od nás doma, načo ísť k susedom blízkym i vzdialeným. Pani Ritomská by vám o istom I.M. porozprávala svoje, bývalá redaktorka a poslankyňa Mar-tina z Mar-kízy má tiež historiek ajajáj. Aj ja. #AjJa. Mačovstvo je in, chlapáci ešte nevymreli, Kramár si ten nezbedný prstík ustriehnuť nevie, nechce, nemôže, lebo veď … načo vlastne?

.   Politika je len márnym pokusom, zúfalým výkrikom slabšieho, mužského pohlavia, snahou upozorniť, že „AJ MY!!!„, aj nám sa ubližuje, aj my muži sme týraní a doháňaní k samovraždám, prípadne volíme radšej bezdomovectvo, ako žiť spolu v jednej domácnosti so zákernou farizejkou tyransko despotického druhu.

 

.   P.S. … a zaujímavý pohľad aj z druhej strany, no, z druhej, z iného uhla a inej výšky pohľadu … https://malinova.blog.pravda.sk/2020/07/03/dnes-o-muzoch-pre-tych-co-sa-len-narodili-so-semennikmi/

Do kazajky s ním! Lieky a pokoj! Pokoj s ním.

31.10.2020

Zastaví Koróna pliagu menom „ľudstvo“? … to bol pôvodný titulok a teraz podTitulok … . Jasné, že do zvieracej kazajky Igora Prvého Najmúdrejšieho Vševedného GenyJÁJÁJÁlneho NIE! Nie, nie a ešte raz dôrazné a rezolútne NIE!!! Kto si také myslel a kvôli tomu to otvoril, do kazajky s ním, nasadiť lieky a … [...]

Chcete nas. ať Igora? Choďte na test!

31.10.2020

. Iba tak trošku som škodoradostný. Vlastne, … ani nie, nie je to škodoradosť, ale neuhasiteľná túžba vidieť, aké to je, keď sa veci vyženú do krajnosti, do maximálneho absurdného konca. Čím viac sa blíži veľké testovanie národa, a vôbec to nie je o zisťovaní, či sme Koróna pozitiv alebo negativ, tu ide o úplne iné veci, tým viac sa [...]

Bastardi Fico, Pellegrini, riekol čistokrvný . . . oný!

30.10.2020

. No len tak pre … nie zábavu, ale serióznu štatistiku, zisťovanie názorovej rôznorodosti medzi čitateľmi, prieskum realizovaný agentúrou zaoberajúcou sa, akým jedným slovom charakterizujú občania tohoto štátika svojho premiéra. Áno, dal som si tú námahu, minul som pol Giga dát, miestami som podriemkával, lebo nič nové a zásadné som sa [...]

Alternatíva pre Nemecko / AfD /

Najmenej od júna. Krajne pravicovej AfD klesajú preferencie, stále je však pred Scholzom

20.02.2024 23:29

V prípade, že by sa voľby konali v nedeľu, opozičná Kresťanskodemokratická únia (CDU/CSU) by získala 30 %.

charkov

Tri štvrtiny z USA, 16 % z Európy. Kimove rakety vraždiace na Ukrajine sú zo západných súčiastok

20.02.2024 22:56

Severná Kórea si západné komponenty pre svoje zbrane zaobstaráva napriek prísnym sankciám, následne ich používa Moskva.

protest farmárov, Poľsko

Nahnevaní poľskí roľníci v uliciach. Traktorista žiadal Putina: Urob poriadok s Ukrajinou i Bruselom. Vyšetruje ho polícia

20.02.2024 22:40

Poľskí roľníci pokračovali v protestoch proti dovozu ukrajinských potravín a politike Bruselu. Pomohli si aj kontroverzným plagátom.

Vladimir Kara-Murza

Kara-Murza tvrdí, že Navaľného dal zabiť Putin: Bol jeho osobným väzňom. Pripomenul 307 obetí z roku 1999

20.02.2024 22:14

Pomstychtivý, zbabelý, chamtivý starec zničí každého, v kom vidí ohrozenie svojej moci, napísal o Putinovi väznený politik.

krkOSKAR bRÁNka

Ja PRAVDU milujem. A úplne najšťastnejší som, keď ma na ceste k NEJ sprevádza KVANTUM KRÁSNYCH SLOVENIEK, Quantum Of SOLACE. Solace, from Old French solas, from Latin sōlācium "consolation", meaning comfort or consolation in a time of distress. Consolation - útecha, potecha, distress - zármutok, nešťastie, bieda, núdza, nebezpečenstvo, tieseň, vyčerpanosť, vysilenosť, únava ... VEĽKÁ VĎAKA TI, PANE, Bože! :o) (o:

Štatistiky blogu

Počet článkov: 280
Celková čítanosť: 1393654x
Priemerná čítanosť článkov: 4977x

Autor blogu