Založ si blog

Peter Pellegrini ide vyhrať ďalšie voľby – predčasné!

 

 

s podtitulkom

Pelleho 11-ka lepšia ako Pelého v 58-om vo Švédsku? Vari aj hej!

 

.   Pamätníci pamätajú a vedia, že Pelé, vlastným menom Edison Arantes do Nascimento, sa so svojimi spoluhráčmi poprvýkrát stal Majstrom Sveta vo futbale, teda nielen on, ale aj celá brazílska ekipa a odvtedy už bola repre Brazília pojmom, o ktorom sa šušká, vie, rešpektuje sa a … obáva sa ho. A hoci jej Nemci 8.júla 2014 dosť krutým spôsobom naložili v semifinále MS konaných práve v Brazílii, nič to nemení na tom, že táto juhoamerická krajina je doteraz najúspešnejšou v počte titulov a v mnohých ďalších „disciplínach“.

.   Musím povedať, že Igor Matovič, súčasný premiér, mi je svojim vnútorným založením, povahou, svetonázorom a mnohými ďalšími atribútmi oveľa bližšie ako Peter Pellegrini, čo naopak, určite neznižuje jeho kvality, práve naopak, poznám to sám na sebe, … všetky tie invektívy, nezaslúžené či zaslúžené pálené na Pelleho sa dostávajú mne samému až priveľmi často. A to nielen tu na blogu, užívam si ich najmä in RL, pre menej znalých angličtiny priamo v reálnom, „skutočnom“ živote … o tom „skutočnom“ sa môžme ešte niekedy pobaviť!

.   No ale čo sa deje posledné dni?!? Máme nového miláčika médií, hoci určite nie všetkých a tých podstatných, ale … ALE!!!

 

NEKONFLIKTNÝ, USMIEVAVÝ,

SEBAVEDOMÝ, NEVYHORENÝ, PERSPEKTÍVNY …

 

v podstate jediný premiér, ktorý „odišiel“ ako-tak so cťou. Čo to?!? … Veď on práveže neodišiel, … a so cťou nie ako-ak, ale len prerušil svoje premiérovanie hrdo, bez veľkých šrámov a … a to hlavne vnímam ako jeho najväčšiu devízu, ktorá v politike, špeciálne tej našej provinčnej, zaprdenej a robenej častokrát na kolene a v kuchyni pri manželke alebo v hotelovej izbe s milenkou na posteli, NIKDY NEMAL, SKUTOČNE SI NESPOMÍNAM, KRVAVÉ OČI !!! No nevídali! Také mnohí naši politici nepoznajú, dokonca takmer nikto. Takmer všetci z tých, ktorí sa dostali celkom na vrchol pomyselného Olympu, nikdy buď zahnaní v kúte alebo naopak podporovaní Silným Bratom (odkiaľkoľvek, to nehovorím, že priamo USA ním majú byť, sú tu väčšie mocné zoskupenia ako tento, ich vlastnými slovami povedané, Obor na hlinených nohách.) nedokázali odolať pokušeniu prefarbiť svoje beľmá na ružovo alebo priamo do karmínova a prskať odušu vpravo vľavo bez ohľadu, čo sa kde deje. Niekomu totiž vážne stačí pekné slovo, povedané tým najtichším hlasom, až šepotom, co je šeptem, to je čertem tentokrá neplatí. Ako sa to všetko pekne vracia, však, Madlén? Pamätáme veľmi dobre … Čierna Diera v strede Európy … no hlavne, že sme terazky BIELA, tá najsvetlejšia, čo sa týka Corona-vírusu.

.   Ja ako dlhoročný insitný tréner a znalec od krčmového stola rád podpichujem svojich najbližších priateľov a nadŕžam ich súperom a priamo ich sponzorujem, dotujem a dopujem nádejou a vierou, Vierka moja milená Bratislavská z Malej Oravy, že môžu vyhrať i nad súperom doteraz neporazeným, no veď si to len predstavte, ako odovzdávam na budúci rok v septembri pomyselnú zlatú medailu chalaňovi od Banskej Bystrice, ktorý pomáha mamke vešiať záclony a vie šoférovať traktor!

 

IGOR! TAK ČO, PÚŠŤAME SA DO TRÉNINGU, ALEBO

ZVLÁDAŠ VŠETKO KOMPLET SÁM A NEBOJÍŠ SA NIKOHO A NIČOHO?

LEBO KEBYŽE ÁNO, PRESTUPUJEM DO TÍMU „PELLE“

AKO HLAVNÝ KIBIC, NOSIČ VODY, PODÁVAČ UTERÁKOV A …

UTIERAČ MOKREJ PODLAHY PO ZÁPASE.

 

.   Idem konečne už pozrieť moju milovanú, myslím Krásku na Dunaji, Vanda dúfam ešte pár dní či týždňov počká, ona je zas trpezlivá viac než ktokoľvek iný, takže bez obáv sadám na vlak a vrhám sa do víru slovenského Veľkomesta, Metropolisu, Pupku Sveta a Stredu Vesmíra. Že haha! No nie, ono to tak naozaj je! Nejeden Východniar z Prešova, ahoj Milka milená, zo Starej Ľubovne, však Ejdrijéna Džerdžak?, a aj přímo z Haváje, tyvole, nech mu je večná sláva a aj jeho manželke, Stanley a božinku, teraz sa bojím zle napísať Jej meno, lebo sa mi ujde toho krutoprísneho pohľadu, ktorého sa nejedno chlapča priamo z parlamentu bojí! … nejeden Východniar a ešte lepšie Východniarka vám to potvrdí, veď nakoniec, … pre čo iné by tam do tej nenávidenomilovanej Brátisky chodili, TA ŇE?!? NO TA JAK?!?

 

A hoj Vandi a aj všetky Lásky môjho života, a že ich je … !

 

 

Do kazajky s ním! Lieky a pokoj! Pokoj s ním.

31.10.2020

Zastaví Koróna pliagu menom „ľudstvo“? … to bol pôvodný titulok a teraz podTitulok … . Jasné, že do zvieracej kazajky Igora Prvého Najmúdrejšieho Vševedného GenyJÁJÁJÁlneho NIE! Nie, nie a ešte raz dôrazné a rezolútne NIE!!! Kto si také myslel a kvôli tomu to otvoril, do kazajky s ním, nasadiť lieky a … [...]

Chcete nas. ať Igora? Choďte na test!

31.10.2020

. Iba tak trošku som škodoradostný. Vlastne, … ani nie, nie je to škodoradosť, ale neuhasiteľná túžba vidieť, aké to je, keď sa veci vyženú do krajnosti, do maximálneho absurdného konca. Čím viac sa blíži veľké testovanie národa, a vôbec to nie je o zisťovaní, či sme Koróna pozitiv alebo negativ, tu ide o úplne iné veci, tým viac sa [...]

Bastardi Fico, Pellegrini, riekol čistokrvný . . . oný!

30.10.2020

. No len tak pre … nie zábavu, ale serióznu štatistiku, zisťovanie názorovej rôznorodosti medzi čitateľmi, prieskum realizovaný agentúrou zaoberajúcou sa, akým jedným slovom charakterizujú občania tohoto štátika svojho premiéra. Áno, dal som si tú námahu, minul som pol Giga dát, miestami som podriemkával, lebo nič nové a zásadné som sa [...]

osprey lietadlo

Pri Japonsku sa do mora zrútilo americké vojenské lietadlo

29.11.2023 08:29

Blízko ostrova Jakušima na juhozápade Japonska sa v stredu do oceánu zrútil americké armádne lietadlo V-22 Osprey s ôsmimi ľuďmi na palube.

Izrael, Palestína, rukojemníci, Pásmo Gazy

Izrael zadržal po začiatku vojny oveľa viac Palestínčanov, ako ich prepustil za rukojemníkov

29.11.2023 07:45

Izrael dostal zoznam rukojemníkov zadržiavaných v Pásme Gazy, ktorí majú byť prepustení Hamasom.

kwinterova

Šikana sa u nás často bagatelizuje, dospelí zlyhávajú tam, kde by mali ísť príkladom

29.11.2023 07:25

Sociálna pedagogička Katarína Winterová o šikane medzi deťmi, ale aj o tom, čo robiť, aby sa deti dokázali zastať jeden druhého.

Nehoda, ilustračná, sklo

Na Srí Lanke havaroval autobus s českými turistami, traja ľudia sú zranení

29.11.2023 07:12

Na Srí Lanke v stredu ráno havaroval autobus s českými turistami, keď sa na železničnom priecestí zrazil s vlakom.

krkOSKAR bRÁNka

Ja PRAVDU milujem. A úplne najšťastnejší som, keď ma na ceste k NEJ sprevádza KVANTUM KRÁSNYCH SLOVENIEK, Quantum Of SOLACE. Solace, from Old French solas, from Latin sōlācium "consolation", meaning comfort or consolation in a time of distress. Consolation - útecha, potecha, distress - zármutok, nešťastie, bieda, núdza, nebezpečenstvo, tieseň, vyčerpanosť, vysilenosť, únava ... VEĽKÁ VĎAKA TI, PANE, Bože! :o) (o:

Štatistiky blogu

Počet článkov: 280
Celková čítanosť: 1387234x
Priemerná čítanosť článkov: 4954x

Autor blogu