Založ si blog

Peter Pellegrini ide vyhrať ďalšie voľby – predčasné!

 

 

s podtitulkom

Pelleho 11-ka lepšia ako Pelého v 58-om vo Švédsku? Vari aj hej!

 

.   Pamätníci pamätajú a vedia, že Pelé, vlastným menom Edison Arantes do Nascimento, sa so svojimi spoluhráčmi poprvýkrát stal Majstrom Sveta vo futbale, teda nielen on, ale aj celá brazílska ekipa a odvtedy už bola repre Brazília pojmom, o ktorom sa šušká, vie, rešpektuje sa a … obáva sa ho. A hoci jej Nemci 8.júla 2014 dosť krutým spôsobom naložili v semifinále MS konaných práve v Brazílii, nič to nemení na tom, že táto juhoamerická krajina je doteraz najúspešnejšou v počte titulov a v mnohých ďalších „disciplínach“.

.   Musím povedať, že Igor Matovič, súčasný premiér, mi je svojim vnútorným založením, povahou, svetonázorom a mnohými ďalšími atribútmi oveľa bližšie ako Peter Pellegrini, čo naopak, určite neznižuje jeho kvality, práve naopak, poznám to sám na sebe, … všetky tie invektívy, nezaslúžené či zaslúžené pálené na Pelleho sa dostávajú mne samému až priveľmi často. A to nielen tu na blogu, užívam si ich najmä in RL, pre menej znalých angličtiny priamo v reálnom, „skutočnom“ živote … o tom „skutočnom“ sa môžme ešte niekedy pobaviť!

.   No ale čo sa deje posledné dni?!? Máme nového miláčika médií, hoci určite nie všetkých a tých podstatných, ale … ALE!!!

 

NEKONFLIKTNÝ, USMIEVAVÝ,

SEBAVEDOMÝ, NEVYHORENÝ, PERSPEKTÍVNY …

 

v podstate jediný premiér, ktorý „odišiel“ ako-tak so cťou. Čo to?!? … Veď on práveže neodišiel, … a so cťou nie ako-ak, ale len prerušil svoje premiérovanie hrdo, bez veľkých šrámov a … a to hlavne vnímam ako jeho najväčšiu devízu, ktorá v politike, špeciálne tej našej provinčnej, zaprdenej a robenej častokrát na kolene a v kuchyni pri manželke alebo v hotelovej izbe s milenkou na posteli, NIKDY NEMAL, SKUTOČNE SI NESPOMÍNAM, KRVAVÉ OČI !!! No nevídali! Také mnohí naši politici nepoznajú, dokonca takmer nikto. Takmer všetci z tých, ktorí sa dostali celkom na vrchol pomyselného Olympu, nikdy buď zahnaní v kúte alebo naopak podporovaní Silným Bratom (odkiaľkoľvek, to nehovorím, že priamo USA ním majú byť, sú tu väčšie mocné zoskupenia ako tento, ich vlastnými slovami povedané, Obor na hlinených nohách.) nedokázali odolať pokušeniu prefarbiť svoje beľmá na ružovo alebo priamo do karmínova a prskať odušu vpravo vľavo bez ohľadu, čo sa kde deje. Niekomu totiž vážne stačí pekné slovo, povedané tým najtichším hlasom, až šepotom, co je šeptem, to je čertem tentokrá neplatí. Ako sa to všetko pekne vracia, však, Madlén? Pamätáme veľmi dobre … Čierna Diera v strede Európy … no hlavne, že sme terazky BIELA, tá najsvetlejšia, čo sa týka Corona-vírusu.

.   Ja ako dlhoročný insitný tréner a znalec od krčmového stola rád podpichujem svojich najbližších priateľov a nadŕžam ich súperom a priamo ich sponzorujem, dotujem a dopujem nádejou a vierou, Vierka moja milená Bratislavská z Malej Oravy, že môžu vyhrať i nad súperom doteraz neporazeným, no veď si to len predstavte, ako odovzdávam na budúci rok v septembri pomyselnú zlatú medailu chalaňovi od Banskej Bystrice, ktorý pomáha mamke vešiať záclony a vie šoférovať traktor!

 

IGOR! TAK ČO, PÚŠŤAME SA DO TRÉNINGU, ALEBO

ZVLÁDAŠ VŠETKO KOMPLET SÁM A NEBOJÍŠ SA NIKOHO A NIČOHO?

LEBO KEBYŽE ÁNO, PRESTUPUJEM DO TÍMU „PELLE“

AKO HLAVNÝ KIBIC, NOSIČ VODY, PODÁVAČ UTERÁKOV A …

UTIERAČ MOKREJ PODLAHY PO ZÁPASE.

 

.   Idem konečne už pozrieť moju milovanú, myslím Krásku na Dunaji, Vanda dúfam ešte pár dní či týždňov počká, ona je zas trpezlivá viac než ktokoľvek iný, takže bez obáv sadám na vlak a vrhám sa do víru slovenského Veľkomesta, Metropolisu, Pupku Sveta a Stredu Vesmíra. Že haha! No nie, ono to tak naozaj je! Nejeden Východniar z Prešova, ahoj Milka milená, zo Starej Ľubovne, však Ejdrijéna Džerdžak?, a aj přímo z Haváje, tyvole, nech mu je večná sláva a aj jeho manželke, Stanley a božinku, teraz sa bojím zle napísať Jej meno, lebo sa mi ujde toho krutoprísneho pohľadu, ktorého sa nejedno chlapča priamo z parlamentu bojí! … nejeden Východniar a ešte lepšie Východniarka vám to potvrdí, veď nakoniec, … pre čo iné by tam do tej nenávidenomilovanej Brátisky chodili, TA ŇE?!? NO TA JAK?!?

 

A hoj Vandi a aj všetky Lásky môjho života, a že ich je … !

 

 

Tak sa striedajte! SNS pol roka, HLAS ďalšieho pol.

05.06.2024

. A keby ste to už silou-mocou potrebovali dávať na Riša s Igorom a ich povestné koalično-milostné výstupy, tak to dajte na veľkých grandov (áno, sú to slová rovnakého významu, ale práve preto), ukrutne sa „pohádajte“, kto dá prednosť tomu druhému, ešte lepšie Hlas urobí, keď po svojom doterajšom polročnom parlamentnom predsedaní presunie [...]

SNP – Smrteľne Nebezpečná Pravda.

29.05.2024

. Slovenky a Slovákov začala baviť Pravda. Čo baviť, ony/i začali byť na Nej závislé/í. Nebezpečne závislé/í. Nebezpečne v zmysle, že keď sú bez Nej pridlho, dostavujú sa príznaky ako pri dlhotrvajúcej hladovke. Pravda ako potrava pre dušu a ducha, nie taká tá pravda, ktorú máme každý „svoju“ a ktorou sa poniektorým dosť dlho darilo [...]

Fico a Cintula nás zachránili pred občianskou vojnou!

17.05.2024

. Ozaj, … má tam byť výkričník alebo otáznik? Naozaj zachránili alebo len dali šancu? . Apropó, keby ešte stále niekomu nebolo jasné, kto môže za stredajšiu streľbu … čím niekto hlasnejšie kričí, že ten, či onen, čím niekto dôraznejšie a usilovnejšie prstíkom ukazuje, kritickým perom popisuje, menovite označuje vinníkov, [...]

Peter Pellegrini

Deväť zaujímavostí, ktoré by ste mali vedieť o inaugurácii

15.06.2024 11:15

Viete, že prezidentský sľub je vytlačený na špeciálnom ručnom papieri?

Inaugurácia prezidenta

ONLINE: Slovensko má šiesteho prezidenta. Pellegrini: Múr pokropený kvou musíme zbúrať. Sme jedno Slovensko

15.06.2024 10:00, aktualizované: 12:29

Sledujte inauguráciu novej hlavy štátu s nami.

Zuzana Čaputová

Čaputová odovzdáva žezlo: Odchádza noblesa, ľudskosť, ale aj váhanie. Prezidentov bolo veľa, prezidentka len jedna

15.06.2024 09:00

Ako hodnotia politológovia jej najsilnejšie a najslabšie momenty?

vojna na Ukrajine, Rusko

ONLINE: Na Ukrajine podľa Putina bojuje 700-tisíc ruských vojakov. Najhorúcejšia situácia je pri Pokrovsku

15.06.2024 06:55, aktualizované: 11:10

V súčasnosti má Rusko podľa Putina na území Ukrajiny takmer 700-tisíc vojakov.

krkOSKAR bRÁNka

Ja PRAVDU milujem. A úplne najšťastnejší som, ak smiem na ceste k NEJ sprevádzať KVANTUM KRÁSNYCH SLOVENIEK, Quantum Of SOLACE. Solace, from Old French solas, from Latin sōlācium "consolation", meaning comfort or consolation in a time of distress. Consolation - útecha, potecha, distress - zármutok, nešťastie, bieda, núdza, nebezpečenstvo, tieseň, vyčerpanosť, vysilenosť, únava ... VEĽKÁ VĎAKA TI, PANE, Bože! :o) (o:

Štatistiky blogu

Počet článkov: 292
Celková čítanosť: 1435138x
Priemerná čítanosť článkov: 4915x

Autor blogu