Založ si blog

PočiATEK ž/zobral biednemu 50 čistých a . . . chce ešte aj zderský úrok navyše!

 

 

Bankár požičal biednemu 50 čistých a nechce späť ani úrok, ani pôžičku.

 

 

.   Poviete si, sajensfykšan SCI-FI ako vyšitá, leda tak tvoje vlhké sny o bankárskych ľudomiloch, ale bol som priamo svedkom tejto historickej udalosti, ba priamo, dá sa povedať, jedným zo zúčastnených. Nie, nebojte sa, nevynášam do nebies samého seba, tam už po odchode do dôchodku, kuš, „na druhý svet“, dávno som, tak načo by som to robil. Ja len chcem ako ten bývalý biedny oznámiť svetu, že aj takéto síce zriedkavé, ale o to väčšie zázraky dejú.

.   A prebiehalo to veľmi zaujímavo, najprv bol chudobný biedny (kráľ prezlečený za žobráka) na návšteve u bohatého bankára a jeho múdrej ženy a už tam naznačoval, že nič nemá a že je hladný a, a, a … no jasné, že Ejdriéna Vznešená sa nedala len tak ľahko oblbnúť rečičkami lenivca, ktorý zatúžil po bezpracnom zisku povaľača, tlčhubu, skrachovanej existencie, ktorá si takto vyžobrala, keď sa jej nechcelo za pás, či do paláca kráľovskej rodinke posluhovať a dlážku glančiť.

.   Nuž sa veru rozlúčili, milý biedny povaľač, ja, nedostal celkom zaslúžene ani floka, síce najesť a napiť áno, ale peniaze by mu, mi pokazili charakter a to Ejdriéna nemohla ako múdra vládkyňa a strážkyňa hodnôt dopustiť! Na druhý deň ale, všimnúc si pri odchode zo včerajšej návštevy nenápadné žmurknutie buržujského nenažratého kapitalistu, zavítal do najbohatšej banky hlavného mesta a tam … čakal, kým bossovi zavolajú a nechajú ho priviesť ku, … chápete to?!? Bankára, Bossa, priviedli ku žobráKovi ako Ku Kráľovi, síce Kráľovi z Kráľovstva Krivých zrKadiel, ale predsa len, kráľovi. A Bankár boss DRAHOslav, ako sa už len inak mohol po bankársky vydridušsky volať, ako DRAHOŠ, nómen ómen ako vyšité, nech idú do prdele s tými ich poplatkami, úrokmi, platobnými kartami a už nás len začipovať potrebujú a majú nás v hrsti ako bezbranné vtáčatá holúbätá. Národ holubičí. Národ Holubice! Tej, čo sa nad samotným Ježišom, aspoň babka vravievali, vznášala! Tá veta predtým nebola vôbec dokončená, tak poďme napraviť pochybené, … bankár vytiahol šekovú knižku, a napísal sumu, 50 čistých, nie, prachbídna päťdesiatka to nebola, dokonca ani len 50 kilo/litrov, a … 50 melónikov taktiež nie! Bolo to … veď som to už písal, päťdesiat čistých. Múdri vedia čoho, hlúpi nech premýšľajú do smrti. Odišiel som s 50 čistými, časť z nich zmenil na eurá, kúpil som sebe a bratom a sestrám v zbrani jedlo, pitie a trošku sme si zahodovali, ale naozaj len do výšky, do ktorej sme mohli vyskakovať, nad desať eur to určite nebolo.

.   No a potom som išiel domov, znova oblečený a navoňaný tentoraz vyštramandený proFIFEši ponavštevoval kámošov z raného detstva … v Parlamente, na Úrade Vlády, v Prezidentskom a všade možne inde, a … stretol milého zazobaného bankáriska po rokoch znova, ten už či zabudol alebo nezabudol na mojich jeho 50 čistých, nepýta ich späť, nieže úrok, ale ani len jediný čistý. Vari by mi aj, kebyže potrebujem, znova nejaký ten čistý, dva s radosťou sebe vlastnou dá, Ejdriéna teraz určite nečíta!!!

.   Jáj, to je život žobrákov a kráľov, kamošia sa oddávna a už ani nevedia, ktorý je kto z tých dvoch, každý má toho svojho BOHatstva na rozdávanie naokolo, ale len tým, čo si zaslúžia svojou poctivou prácou v prospech obyvateľov Kráľovstva Nebeského. Aspoň také je mimikri meno ich KrajinKy, možno po uvedení do platnosti aj ostane. Tisícročná ríša sa dnes už príliš nenosí …

 

OteVÍRání STUDánek by ВандаВондер       

žiaden ďalší diel Vandinej hlasovej zvočekohry! Zaslúžil si si?!?

 

 

Do kazajky s ním! Lieky a pokoj! Pokoj s ním.

31.10.2020

Zastaví Koróna pliagu menom „ľudstvo“? … to bol pôvodný titulok a teraz podTitulok … . Jasné, že do zvieracej kazajky Igora Prvého Najmúdrejšieho Vševedného GenyJÁJÁJÁlneho NIE! Nie, nie a ešte raz dôrazné a rezolútne NIE!!! Kto si také myslel a kvôli tomu to otvoril, do kazajky s ním, nasadiť lieky a … [...]

Chcete nas. ať Igora? Choďte na test!

31.10.2020

. Iba tak trošku som škodoradostný. Vlastne, … ani nie, nie je to škodoradosť, ale neuhasiteľná túžba vidieť, aké to je, keď sa veci vyženú do krajnosti, do maximálneho absurdného konca. Čím viac sa blíži veľké testovanie národa, a vôbec to nie je o zisťovaní, či sme Koróna pozitiv alebo negativ, tu ide o úplne iné veci, tým viac sa [...]

Bastardi Fico, Pellegrini, riekol čistokrvný . . . oný!

30.10.2020

. No len tak pre … nie zábavu, ale serióznu štatistiku, zisťovanie názorovej rôznorodosti medzi čitateľmi, prieskum realizovaný agentúrou zaoberajúcou sa, akým jedným slovom charakterizujú občania tohoto štátika svojho premiéra. Áno, dal som si tú námahu, minul som pol Giga dát, miestami som podriemkával, lebo nič nové a zásadné som sa [...]

adam puškár, daniel tupý

Súd rozhoduje o väzbe advokáta Adama Puškára obvineného z vraždy Daniela Tupého

26.03.2023 10:50

Advokát obvineného odkazuje, že polícia nemá pravého páchateľa.

prigožin

Prigožin otočil: Nacisti na Ukrajine nie sú, Rusko nebojuje s NATO

26.03.2023 09:45

Šéf ruskej žoldnierskej Vagnerovej skupiny prekvapil.

Ruský okupant / Ruský vojak / Cherson /

Ukrajina repatriovala do Ruska všetkých ťažko ranených zajatcov. A čo Moskva? Pohŕda medzinárodnými normami

26.03.2023 08:49

Ide o všetkých ťažko ranených Rusov, ktorí upadli do ukrajinského zajatia od vypuknutia vojny pred 13 mesiacmi.

nábor vojakov, Rusko, Petrohrad, vojna na Ukrajine

ONLINE: Rusku chýbajú tanky, Putin ich chce mať trikrát viac ako Ukrajina

26.03.2023 08:05, aktualizované: 11:05

Vojenskí experti podľa agentúry Reuters tvrdia, že Rusom chýbajú zbrane, najmä ťažké tanky. Putin chce výrazne navýšiť ich výrobu.

krkOSKAR bRÁNka

Ja PRAVDU milujem. A úplne najšťastnejší som, keď ma na ceste k NEJ sprevádza KVANTUM KRÁSNYCH SLOVENIEK, Quantum Of SOLACE. Solace, from Old French solas, from Latin sōlācium "consolation", meaning comfort or consolation in a time of distress. Consolation - útecha, potecha, distress - zármutok, nešťastie, bieda, núdza, nebezpečenstvo, tieseň, vyčerpanosť, vysilenosť, únava ... VEĽKÁ VĎAKA TI, PANE, Bože! :o) (o:

Štatistiky blogu

Počet článkov: 280
Celková čítanosť: 1361274x
Priemerná čítanosť článkov: 4862x

Autor blogu