Švajčiarsko nechcem! Stačí mi S. Kórea!

.   Už som na to prišiel!

Máme príliš málo problémov, tak si silou mocou musíme vyrobiť čo najrýchlejšie ďalší,

lebo veď ako by to bolo, keby sme boli bez problémov.

Stredovekí mnísi, síce nie všetci, ale boli takí, sa sebatrýznili, bičovali, aby sa

potrestali za svoje vlastné hriechy, najlepšie však, keď to všetci ostatní videli, aby si

tak nielen mysleli, ale aj sa presvedčili na vlastné oči, akí sú títo mnísi svätci, že

dokážu nahradiť Pána Boha a rovno si aj udeliť trest. Načo nám je vlastne nejaký

Pán Boh, keď my sa celkom úspešne dokážeme trestať aj úplne sami.

.   Pán Boh zaviedol Pravidlá, svoje Nemeniteľné Zákony, iba tie naše sa menia a sú

podľa potreby ohybné a krivé, tak, aby sa v prípade potreby z nich dal vytĺcť kapitál

nielen politický. No a potom to tu celé tak vyzerá.

Pozemské zákony „nad“ Božími, Boha vôbec netreba, tresceme sa sami seba sa.

Dokonalý systém zločinu a trestu, Dostojevský by mal radosť, že nemusí vymýšľať

kata a pomstiteľa. Vystačíme si celkom úspešne aj sami.

 

.   „Treba kúpiť 10 kilo cukru“ – bolo mi včera oznámené.

„Dobre, zajtra ráno poň pôjdem“ – desať kíl je fpoho aj na desaťkilometrovú túru.

Dnes ráno nájdem na stole lístočky, … na jednom 10kg cukru, na ďalšom 60 vajec,

na inom ešte čosi, sviečky a …

Tak si hovorím, veď to kúpim a odnesiem všetko naraz.

 

NIE, V ŽIADNOM PRÍPADE !!!

 

Ja, JA som rozhodla, že budeš nakupovať v takom poradí a to, čo poviem ja a aj

takým spôsobom, akým určím JA!

.   No isteže, vážení, isteže!

Ja sa vám ponúknem, že vám pomôžem a za odmenu sa mi dostane komandovanie,

hundranie, kritika, pyskovanie, sťažovanie sa, mrzké pohľady a zvyšovanie hlasu.

Prosím??? No nie, toto si určite neprosím.

Nie som psíček, nie som poskok, nie som hop sem hop tam, služobníček ponížený,

ktorý na slovo počúvne svojho ľudského pána.

.   Akí ľudskí páni? To ste kde zobrali?

Pán je jeden, tam hore, vy, my ostatní môžme, máme byť maximálne tak kolegovia,

spolupracovníci, parťáci, žiadne pán a sluha, majiteľ a vlastnený, otrokár a bičovaný.

Nebudem ja veru tancovať podľa vašej falošnej pesničky.

Nech vás je aj počet obyvateľov Zemegule mínus jeden.

.   Môj PÁN je tam hore a nemá ABSOLÚTNE NIKDY nezmyselné požiadavky a

vrtochy. Ja tiež nie a nebudem a nemienim si na také zvykať.

Keď niečo od niekoho chcem, spýtam sa a čakám na odpoveď: „ÁNO alebo NIE“

A zároveň aj rátam s odpoveďou NIE, pokiaľ existuje na to vážny dôvod.

 

.   Ale, opakujem ešte raz!

Ak ma poprosíte o pomoc, ja prídem, ešte sa slušne spýtam, že čo, ako, kedy,

podrobnosti a potom je mi povedané, že vieš čo? My ťa vlastne ani tak moc

nepotrebujeme. No dobre, tak dovidenia.

Alebo Zbohom, vidíme sa: NIKDY!

Veď načo aj. Nebaví ma chodiť a cestovať a dozvedať sa, že vlastne:

„Póóómóóóc!“ … „Zmizni, neotravuj!“

„Hosana!“ …“Ukrižuj Ho!“

.   Vaša reč nech je ÁNO, NIE, všetko, čo je nad to, je od Zlého. Kecy, kecy, kecy.

Keď si to rozmyslíte, … vlastne NIE. Nerozmýšľajte.

Prídem už LEN VTEDY, keď …

.   Aha, už to mám!

Potrebujete niečo?

Príďte pre zmenu vy. Poinformujete a uvidíme, podľa potreby sa zariadim.

.   Takto to bude jednoduchšie a nebudeme zabíjať náš drahocenný čas a vy sa

naučíte, že strašne veľa vecí zvládate aj sami. Ja budem riešiť len to nevyhnutné,

to, čo nikto iný nezvládne. Toho až tak veľa nie je.

                            Ja sa mám!

Milujem ten Nebeský Pokoj u Teba, na (Božích) Mlynoch.

27.06.2026

. Len som chcel, že keby bolo čokoľvek treba, v ktorúkoľvek dennú, či nočnú Hodinu, nechal som Ti v Prednej Schránke vo Vozítku, na mape BA napísané na Krásnom Modrom Dunaji presné GPS súradnice mojej RestRoom v Fafruňáckej Ordinácii a Mobilné Číslo, to je väčšinou vypnuté, ale dá sa nechať SMS, sem-tam to čeknem. Ale nočnú v Ordinácii mám takmer [...]

Šašo sa aj tak iba opičí podľa Kráľovnej.

27.06.2026

. Pamätáš si, Kráľovná, ako si mala na Ošetrovni Prekrásne Stvoreniatko, budúcu Nositeľku, Majiteľku mnohých Nobeloviek za Medicínu a ako si ho vyhodila, no OK, poslala preč od Doktora Bar-a. A urobila si tú úplne najhoršiu vec na Svete. Konečne sa po strašne dlhej dobe dostal na vytúžené miesto, kde sa s Ním, Prekrásnym Stvoreniatkom, mohol na pár [...]

Ako zas raz Kráľovná vyškolila Šaša!

27.06.2026

, To bolo tak symtomatické: Kráľovná bola celý Čas v klídku, rozprávala potichu a v Ťažkej Pohode, vrieskal len žiarlivý Šašo a … dostal od Kráľovnej Parádnu Lekciu! Dalibor chcel aby mu dala Kráľovná! Nie Šašo! Nie je žiadny buzík, homoš, tepľoš! Aj Šašo chcel, aby mu dala Kráľovná! . Dalibor Dobrú Radu a Šašo pár sekúnd Pozornosti … [...]

Ukrajina

Analytik: Ukrajina by prehrala, keby vojna pokračovala ako vlani

28.06.2026 06:00

Kyjev najmä pred zimou kampaň ďalekonosných útokov ešte zintenzívni, aby obmedzil ruskú výrobu rakiet,“ povedal pre Pravdu analytik Gustav Gressel.

Mária Bieniková, storočná jubilantka, Utekáč

Má sto rokov, no pamätá si viac ako kroniky. Pani Mariška je živou legendou

28.06.2026 06:00

Medzi „svojimi“ je Mária Bieniková skutočnou celebritou.

letisko bratislava, bratislavske letisko

Cesta na dovolenku sa môže skomplikovať už v Bratislave. Polícia varuje cestujúcich pred zdržaním

27.06.2026 22:45

Počet pasažierov najmä z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave oproti minulému roku výrazne narástol.

Aleksandar Vučič

Srbsko čaká politické zemetrasenie. Vučić oznámil odchod aj predčasné voľby

27.06.2026 20:30

Prezident mesiace čelil tlaku protivládnych protestov.

krkOSKAR bRÁNka

Ja PRAVDU milujem. A úplne najšťastnejší som, ak smiem na ceste k NEJ sprevádzať KVANTUM KRÁSNYCH SLOVENIEK, Quantum Of SOLACE. Solace, from Old French solas, from Latin sōlācium "consolation", meaning comfort or consolation in a time of distress. Consolation - útecha, potecha, distress - zármutok, nešťastie, bieda, núdza, nebezpečenstvo, tieseň, vyčerpanosť, vysilenosť, únava ... VEĽKÁ VĎAKA TI, PANE, Bože! :o) (o:

Štatistiky blogu

Počet článkov: 394
Celková čítanosť: 1761117x
Priemerná čítanosť článkov: 4470x

Autor blogu