Staněk a Chmelár na Ekon. Univerzite, Procházka a Hríb v UPeCe, a božská hudba na záver : )

To som si teda dnes naložil !

Takmer horšie ako do vlastných gatí.

Lebo odtiaľ by som to s božou pomocou nejako vyklopil, zvršky

vypral a vysušil a potom by bolo v podstate všetko ako po starom,

len s tým rizikom, že ma pri mojom pokakaní sa niekto videl a

prezradí to mojim známym a urobí mi hanbu – ak mne vôbec nejaká

hanba niekedy je.

Myslím, že nie.

Lenže to, že som dnes na 13.30 zamieril do Auly Ekonomickej

Univerzity, kde som dnes mimochodom stretol (OPäŤ !!!) Eriku

Jurinovú z Obyčajných ľudí, až som bol nútený sa jej spýtať, či

prenasledujem ja ju alebo ona mňa, pričom som dostal od nej

minipoučenie, že nie je až také ľahké získať pre založenie ich

novej strany 1000 podpisov, ako som jej posmiačky sľuboval, že

zoženiem. No to stále platí, že zoženiem, keby že chcem, ale

práve to je tá otázka, či naozaj chcem a či je dôvod chcieť.

Lebo mi to pripadá ako mnohokrát v mojom živote.

A asi ste sa stretli s tým aj vy, aspoň niekedy a čítal som o tom

ako malý frkan aj akúsi rozprávku.

Potrebujeme od teba pomoc, voláme na teba odušu, že príď, príď,

please, please – lepšie to znie foneticky …

príď, príď, plíz, plíz, ty prídeš a oni, že …

ahoj a ty tu čo robíš ??? blablablablabla ahoj.

Ja neverím vlastným ušiam – som bol v tom, že ste chceli v niečom

pomôcť, niečo sa dozvedieť, a keď som došiel, aby som jedno i druhé,

tak sa dozvedám, že ma vlastne nie je až tak treba.

Sprvu som bol na rozpakoch, ale už si zvykám, že to tu asi tak beží.

Si rozmyslím nabudúce, že či má nejaký význam niekomu ponúkať pomoc

a spoluprácu, alebo počkám, až sa „potřebný“ , aké to pekné české slovo,

bude nachádzať po krk v sračkách alebo prinajmenšom v problémoch

ním spôsobených.

Teraz to nebolo osobné voči Erike, skôr myslené všeobecne, tak trošken

pripomínajúce situácie na mnohých miestach sveta, prípade našej milovanej

Európy.

Rečnili múdro, veľa, niekedy slovami, ktorými rozumeli len oni sami, prípade

zdatní lingvisti, mne to pripadalo ako predvádzanie sa chlapcov pred zčasti

dievčenským publikom, že kto je vyššieho intelektu a kto bude lepším

SybiloZemanom,

t.j. prognostikom, ktorému lepšie, na viac percent vyjde jeho predpoveď.

Joj, zabudol som, bola to Konferencia o alternatívach ekonomického vývoja

vo svete.

Borec z Ameriky tuším propagoval socializmus a jeho geniálne stránky, a to nie

som ironický, len som videl úškrny ľudí kedysi v socializme reálne žijúcich,

borec od nás tvrdiaci, že kapitalizmus OK, len si treba ujasniť pojmy a správne

ich používať, Staněk klasicky informovano – katastrofický a Chmelár s novým

objavom, že za pár rokov dojde ropa a my budeme v háji.

Edo Chmelár sa mi počúval asi najlepšie, ale tou katastrofickou víziou bez ropy

ma troška sklamal, plakať nad o 50 rokov rozliatym mliekom, keď budem mať

k dispozícii 500 ďalších iných nápojov plus aj to mlieko, mi pripadá ako

nárek starej babky, že o tri roky nebude mať zuby a zomrie od hladu.

Protézy, potrava z tuby či niečo intravenózne – to nepočula, nevidela, nečítala –

veď načo aj.

Nepamätám presne, o čom hovorila tá baba, ale špeciálne si vyťahujem leták,

kto to bol … Doc. Ing. Ilona Švihlíková, PhD., ale jej záver si pamätám veľmi

presne …

AK SA ĽUDIA ZDOLA NEZJEDNOTIA A NEPOSTAVIA AKO POČETNÁ AJ

MORÁLNA PRESILA HŔSTKE NEZODPOVEDNÝCH VRAJ „MOCNÝCH“,

TAK TÍ SAMI NEUROBIA ANI HOLÉ PRD.

 

Dorazil som sa večer o 20.30 po omši v UPeCe v Mlynskej Doline.

Nabehli tam štyria chlapci, Mr. Dostál z OKS, za .Týždeň dvaja redaktori,

jeden z nich Števo Hríb, k tomu ako čerešnička na torte Rado Procházka

z KDH, ktorý nech robil, čo mohol, nech obhajoval Euroval, solidaritu,

kresťanskú pomoc, zodpovednosť za osudy iných ako seba, nemal šancu.

Števo Hríb si z neho, ako je jeho dobrým zvykom, uťahoval až tak, až to

ani Rado nevydržal a sem tam si kvalitne ironicky utiahol aj on z neho, no

moc mu to nepomohlo.

Pri odchode bol hádam ešte smutnejší a unavenejší, ako keď prišiel.

A dokonca odmietol nejakého mladého diskusiechtivého, že má ešte 40 km

cesty domov pred sebou.

A zajtra Najťažší Parlament jeho života.

 

Prejde Euroval alebo NIE ???

Ostane Radičová premiérkou alebo ZLOŽÍ FUNKCIU ???

No uvidíme zajtra večer.

Ale myslím, že mnohí sa budú dnes večer prehadzovať v posteli, ako by

im išlo o život.

Lebo v mnohom aj pôjde.

Ale zasa v tom najpodstatnejšom určite nie.

Lebo bola vojna, prvá i druhá svetová a fungovalo sa ďalej.

A tá, som presvedčený, v ich treťom pokračovaní v zmysle tanky, granáty,

nehrozí. Možno v Janovej opitej mysli, ale reálne akurát tak v slovnej,

myšlienkovej rovine.

 

Ale záver v UPeCe bol a vlastne ešte je, excelentný.

Neviem, čo to hrala a hrá tá dievčiná, ale oblažuje ma to a ukľudňuje.

Že nie je až tak zle.

A že má zmysel žiť a tešiť sa na zajtrajšok.

A kašlem na to – idem sa dolu na ŇU pozrieť.

Aj Vám prajem podobné umelecké zážitky.

Kašlite na politikov, vrhnite sa na HUDBU 🙂

Perfect Synchro, Queen! Ráno&Večer presne pri KrižSvätPok …

17.06.2026

Asi strácam Slová! Už Ráno som otváral Oči, ale Večer … bez Dohody, znova Presne Tam, kde aj Ráno … … a tie Vlajúce Vlasy Vo Vetre! Milujem Tvoje Prekvapenia, ELI ♥ A úplne najviac Milujem vidieť Elu Šťastnú a Veselú, PRESNE AKO TERAZ … ĎAKUJEM, NAJLÁSKAVEJŠIA !

Trump, Netanjahu, Putin prinútení Poslúchať! Vyššiu Moc.

17.06.2026

. Trump, Netanjahu, Putin – T, N, P – Takto Nie, Priatelia! Ženy odjakživa Počúvali. Nie chlapčatá najrôznejšieho Veku – od Nula až po StoDvadsať, to Nie, to by ešte tak chýbalo, aby Ženy počúvali chlapčiatka. Tí by síce radi, aby to tak bolo, nesmierne po tom túžia, ale … to víš, Hochu, to musíš být aspoň Mládenec, aby. [...]

Vlastne NIE! Tak to chce Boh: Uteč, schovaj sa, zataj sa, nepriznaj sa, ignoruj!

16.06.2026

. Už viac nebudeš Ela Odvážna a Smelá, ale konečne, fajnELI – Ela Zbabelá. Teda, … aj s dĺžňom. ELÁ ZBAB-ELÁ. . Tralalák Ti to tak rád spieva. A už bude aj môcť pridávať ten správny prívlastok. A ísť za France Gall, nech Ho vezme do Duetu(-a?). Opravený oprášený hit na čele Všetkých Music Rebríčkov Sveta. Rebríčkov … [...]

trump, macron, macronová

Trump zamieril na večeru do Versailles. Summit G7 podľa Macrona priniesol po mesiacoch sporov okamih jednoty

17.06.2026 23:18

Podľa francúzskeho prezidenta viedli zúčastnení lídri úspešné a zmysluplné rokovania.

poľsko, nato, vojaci, parašutisti

Dohoda, aká tu doteraz nebola. Poľsko a Nemecko posilňujú východné krídlo NATO

17.06.2026 22:17

Ministri obrany Nemecka a Poľska podpísali novú bilaterálnu dohodu o obrannej spolupráci.

SR Košice NOCKE TK slávnostné otvorenie KEX

Rekordná injekcia pre slovenský šport: Fond rozdelí vyše 46 miliónov eur na 102 projektov

17.06.2026 21:10

Významný balík peňazí poslúži na výstavbu, rekonštrukciu a modernizáciu športovísk.

Trump

Trumpova administratíva zverejnila memorandum o porozumení s Iránom, zahŕňa integritu Libanonu aj voľnú plavbu Hormuzským prielivom

17.06.2026 20:16, aktualizované: 22:38

Oficiálna podpisová ceremónia sa očakáva v piatok vo Švajčiarsku, no Trump naznačil, že k podpisu dohody môže prísť aj skôr.

krkOSKAR bRÁNka

Ja PRAVDU milujem. A úplne najšťastnejší som, ak smiem na ceste k NEJ sprevádzať KVANTUM KRÁSNYCH SLOVENIEK, Quantum Of SOLACE. Solace, from Old French solas, from Latin sōlācium "consolation", meaning comfort or consolation in a time of distress. Consolation - útecha, potecha, distress - zármutok, nešťastie, bieda, núdza, nebezpečenstvo, tieseň, vyčerpanosť, vysilenosť, únava ... VEĽKÁ VĎAKA TI, PANE, Bože! :o) (o:

Štatistiky blogu

Počet článkov: 383
Celková čítanosť: 1752055x
Priemerná čítanosť článkov: 4575x

Autor blogu