Povedzme hlasné NIE nemocným „mocným“ !

 

 

.   Udalosti nabrali pomerne šialené tempo, jedna strieda druhú a my už pomaly ani

nevieme, čo máme sledovať hneď, čo trocha neskôr a čo úplne vynechať, lebo veď aj

jesť, spať a pracovať treba, na zábavu moc času nieto … a pomaly príde na pamätné

slová, ktoré mi kedysi vo VolksWagene pri veselej spomienke na svojho bývalého

vedúceho toť Pali Feši Daňovie: „Ak to takto pôjde ďalej, tak to takto ďalej nepôjde!“

Strašne smiešna veta, až to zaváňa Dankovčinou, ale keď sa tak zamyslíte, je v nej

niečo diabolsky geniálne, tvári sa to totiž ako veta človeka, čo sa len práve zoznamuje

s jazykom slovenským, ale ten hlboký filozofický odkaz, čo je v nej, odkryje len ten,

kto má vyvinuté citlivé anténky pre veľa až vševravnú symboliku.

 

.   No jednoducho a proste, treba skončiť! Skončiť s tým, ako sa veci robili doteraz a

začať to robiť úplne po novom. No, … po novom, to vlastne ani nie, ale … potrebujeme

jednak opäť začať nazývať veci pravými menami a, … naozaj nemenej významnou

úlohou je PRESTAŤ BYŤ PREDPOSR, POKA a iní ANÝ, sem tam, zriedka (aká

signifikantná príslovka) aj ANÁ.

.   Veľmi dobre kdesi v sebe, vovnútri cítime, ako by sme „to“ mali robiť, ako „to“ je

úplne najsprávnejšie, ale, … to strašlivé, obávané ALE !!!

ALE čo ak prídem o zamestnanie! ALE čo ak budú z toho problémy! ALE čo ak ma

budú potom všetci označovať za naivného blázna, ktorý aj tak nič nedosiahne! ALE čo

ak ma niekto zažaluje, že porušujem nejaký pozemský zákon! No to porušuješ celkom

určite! Už len tým, že teraz sedíš, stojíš, ležíš a čítaš tento môj blog. Tie paragrafy sú

dnes napísané tak, že je podľa nich odsúditeľný ktokoľvek na pomaly ľubovoľne dlhú

dobu, i keby samotný Ježiš Kristus chodil dnes po tejto Zemi, aj na toho, alebo PRÁVE

na toho by sme našli a našili tie najdrakonickejšie tresty za porušenie naších skvelých

nie právo a spravodlivosť hľadajúcich, ale presne naopak, bezprávie a donebavolajúcu

nespravodlivosť navodzujúce „zákony“. Tamto? Tie kvantá zbytočných žvástov, toho

najsmiešnejšiho a najzbytočnejšieho pomníka ľudskej hlúposti a nadutosti na vlastnú

veľkosť?

.   Nie, zasa nebuďme nespravodliví, v spoločnosti to vrie, takmer všetci vidia, cítia

na vlastnej koži, že … TAKTO TO ĎALEJ UŽ PRÍLIŠ DLHO NEPÔJDE !!!

Naberú tentokrát hlavne chlapci, chlapi, muži neskláňať hlavu pred niečím tak

ponižujúcim a zneucťujúcim ich samých ako je tá BOHOROVNOSŤ dnešných ne-

mocne „mocných“ v tom, že ONI NAJLEPŠIE PREDSA VEDIA, ČO A AKO, ČO

SA SMIE A ČO SA NESMIE, ČO „PLEBSU“ BUDE DOVOLENÉ A ČO NIE! NIMI

SAMOTNÝMI! ROZUMIETE TOMU, CHÁPETE? „MAJITELIA PRAVDY“, BOHÁČI,

VLASTNÍCI UŽ TAKMER VŠETKÉHO, ČO IM EŠTE CHCEME DAŤ, VLASTNOU

KRVOU PODPÍSANÚ ZMLUVU, ŽE IM BUDEME VERNE, OTROCKY SLÚŽIŤ AŽ

DO NAŠICH POSLEDNÝCH DNÍ ???

.   Ak sa nenaučíme hovoriť jasné NIE na ich čoraz viac nezmyselné požiadavky a

nároky, ak nenaberieme odvahu stáť si za svojim správnym názorom a nepodriaďovať

sa tomu hlúpemu, lebo „ČO AK?“, ak nebudeme ľuďmi, ale sprostými nenapíšem

zvieratami, lebo tie sú častokrát múdrejšie ako „ľudia“ a vedia, kedy dosť, poviem to

narovinu a jasne, ak budeme ROBOTMI, slepo a hlucho plniacimi vôľu tých, čo

nás bez milosti naprogramovali a programujú deň čo deň robiť to a to, tamto určite

nie, tamto zákaz, tamto príkaz, nevstupuj do lesa, MÔJ !!!

.   Hejžesa, nožesa! Prebudíme sa už raz z toho Matrixovského sna a sebauvedomíme

sa/si, kto sme, čo sme, koho Pána sme dietky a Kto sa to na Pána iba hrá?

 

Odvahu, priatelia, odvahu, ak ju v sebe znova neobjavíme, ak budeme váhať, tak …

tak to takto ďalej nepôjde a my sa na tejto smiešnej vete budeme môcť chlamstať

a prehýbať v pupku ešte ďalšieho pol storočia. Zatiaľ! Potom to už bude po Arabsky!

 

 

ĽÚBIM ŤA, LÁSKA!

 

 

Milý Môj! … Denníček. Som šibnutá Sedemnástka. Diel II.

24.06.2026

. Včera som bola úplne, že Šialená, lebo Láskou k Nemu, Môjmu Milému idem zošalieť a niekedy mám dojem až presvedčenie, že sa to už stalo. A niekedy mi z toho všetkého, čo sa okolo nás, nás Dvoch, deje, celkom šibe. Akože dosť šibe. Akože … šibe v Maximálne možnej Miere. Viac už sa nedá. Nikomu na celej Planéte, na ktorej som pristála, nešibe [...]

Milý Môj! … Denníček. Som šialená Sedemnástka.

23.06.2026

. A celkom určite aj Mimozemšťanka. O tom niet najmenších pochýb. Na túto Prečudesnú Planétu som pristála, teda pristálo minulý rok v Januári, vtedy som ešte nevedela, akého som Rodu, ale už viem. . Začiatkom minulej Zimy – 2025/26, v Januári, Dvadsiateho, som sa ubytovala na tom Najúžasnejšom Hoteli Vesmíru, blízko Jazera Golden Pie Sky v Meste [...]

Španieli, Pani Eli, Anjeli. Ani Eli nemôže úplne všetko.

22.06.2026

. Teda, … môže, naozaj môže úplne všetko, ale úplne všetko TO, čo dovolí On a Jeho Vôľa. Čo nedovolí, to sa nikdy ani nestane. Ale stále je toho veľmi, preveľmi veľa, čo Kráľovná môže a smie, čo môžeme my všetci a … mali by sme. Mali by sme, ked chceme, aby to tu všade okolo mnás bolo pre začiatok aspoň ako-tak v poriadku a na konci – [...]

rusky ropny sklad

ONLINE: Trosky dronu spôsobili požiar v ruskom ropnom sklade. V tieni roztržky sa začína konferencia v Gdansku

25.06.2026 07:43, aktualizované: 08:09

Vojna na Ukrajine trvá už 1 582 dní.

Venezuela Earthquake

Až 100-tisíc možných obetí. Venezuela po dvoch silných zemetraseniach vyhlásila stav núdze

25.06.2026 06:17, aktualizované: 07:35

Zemetrasenia patria k najsilnejším za posledných viac ako 100 rokov.

ta3 daniš minar

Prečo Slováci prestali veriť médiám? Daniš hovorí o aktivizme, Minár o rozbitej spoločnosti

25.06.2026 06:00

Sú problémom novinári, sociálne siete alebo rozhádaná spoločnosť?

Magyar, Fico, Tusk, Babiš

Visegrád ponúka slogany (ako od Trumpa). Aká bude realita?

25.06.2026 06:00

Stačilo, aby skončil Viktor Orbán, a visegrádska štvorka si znovu padla do náručia.

krkOSKAR bRÁNka

Ja PRAVDU milujem. A úplne najšťastnejší som, ak smiem na ceste k NEJ sprevádzať KVANTUM KRÁSNYCH SLOVENIEK, Quantum Of SOLACE. Solace, from Old French solas, from Latin sōlācium "consolation", meaning comfort or consolation in a time of distress. Consolation - útecha, potecha, distress - zármutok, nešťastie, bieda, núdza, nebezpečenstvo, tieseň, vyčerpanosť, vysilenosť, únava ... VEĽKÁ VĎAKA TI, PANE, Bože! :o) (o:

Štatistiky blogu

Počet článkov: 389
Celková čítanosť: 1756826x
Priemerná čítanosť článkov: 4516x

Autor blogu