Založ si blog

SNP – Smrteľne Nebezpečná Pravda.

 

 

.    Slovenky a Slovákov začala baviť Pravda. Čo baviť, ony/i začali byť na Nej závislé/í. Nebezpečne závislé/í. Nebezpečne v zmysle, že keď sú bez Nej pridlho, dostavujú sa príznaky ako pri dlhotrvajúcej hladovke. Pravda ako potrava pre dušu a ducha, nie taká tá pravda, ktorú máme každý „svoju“ a ktorou sa poniektorým dosť dlho darilo oblbovať davy ľudí, dokonca si z toho urobiť celoživotný spôsob obživy, získavania moci.

.    Niečo sa po októbri ’23, apríli ’24 a po ňom nasledujúcom máji prudko zmenilo. Keď sa niekto buď postaví pred ľudí alebo zasadne za klávesnicu a jeho snahou nie je čo najviac sa k Pravde priblížiť, ale naopak, ukryť Ju, prekrútiť, využiť sebecky vo svoj prospech, zmiasť „nepriateľa“, bieliť rúcho vlastnej duše očierňovaním rúcha, rúch iných … začína sa to všetko, čo nie je konané s čistými úmyslami, otáčať voči šáliteľom, ktorí by boli šťastnejší, keby im narástol Buratinovský dlhý nos. Tým by tak maximálne mohli pichnúť do oka šálenému, nebodaj ho vypichnúť. Takto priam kričia na diváka, poslucháča, čitateľa: „Tak trocha klamem. Klamem, až sa práši. Zariaďte sa presne naopak, ako vám navrhujem, prikazujem, radím. Neverte mi!“

.   Už nestačí, že ma poťapkajú po pleciach moji, naši. Začína platiť, že uznanlivo súhlasia nerozhodnutí, zadumane rozmýšľajú doterajší ideoví nepriatelia. Počítajú sa nie dlhoročné „overené pravdy“ spindoktorov, organizátorov revolúcií farebných i čierno-bielych, PRAVDA začína presvitať až svietiť – lži, klamstvá, polopravdy, výmysly čoraz úspešnejšie začínajú Pravde slúžiť, lebo Ju samy sebou nechajú tak krásne vyniknúť.

.   Tak dlho nás kŕmili (polo)lžami, až sa nám zajedli – naučili sme sa rozlišovať aj tie najjemnejšie nuansy. Stávame sa najBOHatšími na svete. Niet väčšieho pokladu na svete, ako je Pravda a slová, ktoré Ju podľa možností čo najpresnejšie (p)opisujú.

 

PRAVDA zasvietila tak, že už aj slepí vidia …

 

 

Tak sa striedajte! SNS pol roka, HLAS ďalšieho pol.

05.06.2024

. A keby ste to už silou-mocou potrebovali dávať na Riša s Igorom a ich povestné koalično-milostné výstupy, tak to dajte na veľkých grandov (áno, sú to slová rovnakého významu, ale práve preto), ukrutne sa „pohádajte“, kto dá prednosť tomu druhému, ešte lepšie Hlas urobí, keď po svojom doterajšom polročnom parlamentnom predsedaní presunie [...]

Fico a Cintula nás zachránili pred občianskou vojnou!

17.05.2024

. Ozaj, … má tam byť výkričník alebo otáznik? Naozaj zachránili alebo len dali šancu? . Apropó, keby ešte stále niekomu nebolo jasné, kto môže za stredajšiu streľbu … čím niekto hlasnejšie kričí, že ten, či onen, čím niekto dôraznejšie a usilovnejšie prstíkom ukazuje, kritickým perom popisuje, menovite označuje vinníkov, [...]

Antisemiti, či záchranci Izraela? VŠ v USA vrú.

27.04.2024

Zachránia študent-i/-ky v USA Izrael pred jeho vlastnou mocou? . Snáď sa tu skôr natíska otázka, či tie početné protesty na amerických vysokých školách pomôžu k záchrane tisíciek obyvateľov Gazy pred smrťou kvôli ďalšiemu bombardovaniu a vojenským akciám Izraelských silových zložiek, pred utrpením detí, žien, starcov, zranených, na ktoré [...]

SR prezident Pellegrini inaugurácia BAX

Pellegrini ako prvý obsadil všetky najvyššie posty. Palác je vrcholom jeho kariéry. Začínal ako poslanecký asistent, aká bola jeho cesta?

15.06.2024 13:10

Prešiel si viacerými funkciami a ako prvý obsadil všetky tri najvyššie posty. Zároveň jeho inauguráciou získa prvýkrát v histórii všetky funkcie vládna koalícia.

SR prezident Pellegrini inaugurácia BAX

Inauguračný prejav prezidenta SR Petra Pellegriniho

15.06.2024 12:45

Prinášame vám znenie inauguračného prejavu prezidenta SR.

Peter Pellegrini

Deväť zaujímavostí, ktoré by ste mali vedieť o inaugurácii

15.06.2024 11:15

Viete, že prezidentský sľub je vytlačený na špeciálnom ručnom papieri?

SR prezident Pellegrini inaugurácia BAX

ONLINE: Slovensko má šiesteho prezidenta. Pellegrini: Múr pokropený krvou musíme zbúrať. Sme jedno Slovensko

15.06.2024 10:00, aktualizované: 13:45

Sledujte inauguráciu novej hlavy štátu s nami.

krkOSKAR bRÁNka

Ja PRAVDU milujem. A úplne najšťastnejší som, ak smiem na ceste k NEJ sprevádzať KVANTUM KRÁSNYCH SLOVENIEK, Quantum Of SOLACE. Solace, from Old French solas, from Latin sōlācium "consolation", meaning comfort or consolation in a time of distress. Consolation - útecha, potecha, distress - zármutok, nešťastie, bieda, núdza, nebezpečenstvo, tieseň, vyčerpanosť, vysilenosť, únava ... VEĽKÁ VĎAKA TI, PANE, Bože! :o) (o:

Štatistiky blogu

Počet článkov: 292
Celková čítanosť: 1435155x
Priemerná čítanosť článkov: 4915x

Autor blogu