Založ si blog

Matovič je to najlepšie, čo sme mohli dostať! Profík, macher, borec! irony off&on

 

 

.   Nová vláda robí, podobne ako tá, ktorú vymenila, čo vie, môže a dokáže, ale stále existujú medzi nami odborníci, ktorí sú oveľa viac skúsenými borcami, ako je súčasná zostava na Úrade vlády SR. Pani prezidentka Zuzana Čaputová by mala súčasný kabinet pod vedením Igora Matoviča dôrazne varovať, a ak sa okamžite nezvýši profesionalita, koordinovanosť jednotlivých krokov, akceptácia dôležitých rád od (aj odbornej až vysoko odbornej) verejnosti, mala by bez váhania pristúpiť k okamžitému rozpusteniu parlamentu a následným potrebným krokom. A – to predovšetkým – vymenovať Vládu odborníkov, ktorá potvrdí svoju erudíciu, morálnu výšku a okamžitú pripravenosť vyviesť národ ohrozený Koronavírusom z toho najťažšieho.

.   Potiaľto dobré, Súdruhovia?!? Môže byť? Až bude treba, podobné oslavné ódy vám na počkanie budem písať denne štyri, vo výnimočných prípadoch aj viac. Len si nebudete smieť dať nahovoriť, že sú myslené ironicky, sarkasticky, vysmievajú sa a znevažujú. Určite nie, to by som si ako dlhodobý spolupracovník vládnych činiteľov nedovolil, veď vždy boli všetci so mnou na výsosť spokojní!

.   Pani prezidentka má na výber výnimočne vysoké množstvo špecialistov, celkom určite by si ale mala vybrať tých, ktorí okrem najvyššej profesionality ovplývajú aj netradičným zmyslom pre sebairóniu a schopnosťou akceptovať možnosť zosmiešnenia. Spôsob výberu je veľmi jednoduchý, pani Čaputová si otvorí všetky tlačené aj internetové denníky, komentáre a blogy v nich a bude mať síce menší problém pre to množstvo, ale ako naznačuje úvod vety, je to až detsky ľahké. Rozhodujúcim ukazovateľom bude, ktorý z profíkov a machrov dokáže viac ponížiť, argumentačne rozmetať na franforce, opľuť, difamovať, zneuctiť toho, koho bude nahrádzať, … ten vyhráva.

.   Za náš blog tu máme profíkov a machrov s pseudonymami Pomätenovič, PrázdnoSlamoMlátič, Zmatkovič LenOn II., virtuálny priestor ponúka tie najlepšie kapacity, stačí len klikať a čítať. A prečože práve takýchto? No lebo sú okrem iného aj veľmi sebakritickí. Tamtými invektívami síce mieria na iných, ale už navždy sú spojené s nimi a ich civilnými alebo internetovými menami. Budem sa veľmi tešiť, ako vyššie spomínaným pánom budem pripravovať podklady, vybavovať korešpondenciu, vytvárať program, riešiť za nich nepríjemnosti a vysvetľovať tej hlúpej bande, čo bola na Vláde pred nimi a príde po nich, tým je myslená ako politická, tak i novinárska repezentácia, ich kroky a rozhodnutia. Už sa Vás neviem dočkať, páni!

.   Páni Pomätenovič, PrázdnoSlamoMlátič, Zmatkovič LenOn II. a aj všetci ďalší, asi musím troška checknúť net a vybrať najlepšie kúsky aj z ostatných portálov. Jaj, či to len bude radosť spolupracovať – toľko duchaplných a ostrovtipných majstrov ducha a pera! No radosť vládnuť!

 

ВандаВондер

 

 

Do kazajky s ním! Lieky a pokoj! Pokoj s ním.

31.10.2020

Zastaví Koróna pliagu menom „ľudstvo“? … to bol pôvodný titulok a teraz podTitulok … . Jasné, že do zvieracej kazajky Igora Prvého Najmúdrejšieho Vševedného GenyJÁJÁJÁlneho NIE! Nie, nie a ešte raz dôrazné a rezolútne NIE!!! Kto si také myslel a kvôli tomu to otvoril, do kazajky s ním, nasadiť lieky a … [...]

Chcete nas. ať Igora? Choďte na test!

31.10.2020

. Iba tak trošku som škodoradostný. Vlastne, … ani nie, nie je to škodoradosť, ale neuhasiteľná túžba vidieť, aké to je, keď sa veci vyženú do krajnosti, do maximálneho absurdného konca. Čím viac sa blíži veľké testovanie národa, a vôbec to nie je o zisťovaní, či sme Koróna pozitiv alebo negativ, tu ide o úplne iné veci, tým viac sa [...]

Bastardi Fico, Pellegrini, riekol čistokrvný . . . oný!

30.10.2020

. No len tak pre … nie zábavu, ale serióznu štatistiku, zisťovanie názorovej rôznorodosti medzi čitateľmi, prieskum realizovaný agentúrou zaoberajúcou sa, akým jedným slovom charakterizujú občania tohoto štátika svojho premiéra. Áno, dal som si tú námahu, minul som pol Giga dát, miestami som podriemkával, lebo nič nové a zásadné som sa [...]

Robert Fico

Fico je formálne čistý. Pomôže mu to k navráteniu dôvery?

29.11.2022 22:00

Čo zrušenie obvinenia v kauze Súmrak znamená pre dôveru v spravodlivosť? A ako ovplyvní politické dianie v krajine?

káčer

Káčer: Aliancii sa zbrane nemíňajú, Ukrajinu musí ďalej všestranne podporovať

29.11.2022 20:11

Potvrdil, že na schôdzke sa bude rokovať aj o možnom prijatí Ukrajiny do NATO.

Armáda / Vojak / Ruskí vojaci /

Do Kazachstanu ušli pred mobilizáciou nielen státisíce Rusov, ale aj miliardy rubľov

29.11.2022 18:34

Väčšina Rusov, ktorí prišli do Kazachstanu po vyhlásení mobilizácie, krajinu už aj opustila.

irán

Pri protestoch v Iráne zabili vojaci už 448 ľudí vrátane 60 detí

29.11.2022 18:19

Údaj nezahŕňa členov bezpečnostných síl, dodala organizácia Iran Human Rights.

krkOSKAR bRÁNka

Ja PRAVDU milujem. A úplne najšťastnejší som, keď ma na ceste k NEJ sprevádza KVANTUM KRÁSNYCH SLOVENIEK, Quantum Of SOLACE. Solace, from Old French solas, from Latin sōlācium "consolation", meaning comfort or consolation in a time of distress. Consolation - útecha, potecha, distress - zármutok, nešťastie, bieda, núdza, nebezpečenstvo, tieseň, vyčerpanosť, vysilenosť, únava ... VEĽKÁ VĎAKA TI, PANE, Bože! :o) (o:

Štatistiky blogu

Počet článkov: 280
Celková čítanosť: 1346796x
Priemerná čítanosť článkov: 4810x

Autor blogu