Založ si blog

Matovič(ovci): tým, čo silno kričia „Daj! Viac! “ – UBRAŤ. Tichým – PRIDAŤ.

 

 

.   Blahoslavení tichí, lebo im bude „patriť“ Svet, jasnačka samo sebou, že nie v zmysle pozemských vlastníckych a majetkových vzťahov, hrubohmotné majetky budú prenechané tým najbiednejším chudákom, tým, ktorí nezhromažďujú svoje poklady v Nebi. No a my ostatní, skutočné Boháčky a Boháči, ktorí dobre vieme, čo je skutočné Bohatstvo, budeme rozdávať plnými priehrštiami, kým tamtí úbohí nepochopia, kto je na tom oveľa lepšie a nezačnú postupne, pomalilililičky svoju slabšiu menu meniť za tú našu, úplne najtvrdšiu na svete. Nie €uro, či Slovenskú Korunu, našu v zmysle duševného, duchovného bohatstva. Čo je naša Slovenská duchovná mena? Spýtajte sa Emila Páleša, ten určite vie. Ale možno nepovie.

.   Je to takéto to všeobecne prijímané pravidlo pre zdravotnícky personál, keď je príliš veľa zranených, najprv sa treba venovať tým, ktorí sú na tom tak zle, že síce ešte žijú, ale sú tak blízko smrti, že už ani nevládzu kričať – od bolesti, vyčerpania, nedostatku síl. Takže ak niekto príliš vykrikuje a dožaduje sa svojich „nárokov“ na kadečo možné aj nemožné, treba mu, jej, im vysvetliť, nech láskavo počká a zapojí sa do pomoci tým, ktorým momentálne najviac treba. Stále budú síce kričať: „Veď to sme predsa my!“, ale netreba sa dať ošáliť ani okabátiť. „Heš, potvory! Lebo vás privriem!“ ,- vravievala tetuška od susedov kurencom a sliepkam, čo sa príliš aktívne dožadovali žrádielka, aby sa mohli napucovať doplna.

.   Kto DÁ viac, ten vyhráva! bude platiť stále viac a viac, nie ako po starom ZOBER, ZOBER, ŽOBER, ŽOBER, ŽOBRI, ŽOBRI, kto iný ako najdrzejšia žobrota vykrikuje a prekrikuje jedna cez druhú a nemá nikdy dosť. A teda komuže sa má dať a aj bude dávať? Zdanlivo zložitá otázka, lebo záujmov a záujemcov je príliš mnoho a niektorí vedia tancovať nádherné tančeky, aby zmiatli nepriateľa a toho, kto sedí na plnom, no, … už troška prázdnejšom mešci. No proste a jednoducho, tam, kde skutočne treba. Nevyhnutné veci, bez ktorých sa nedá prežiť. Základné potreby. Žiadne ťaľafatky a trblietavé pozlátka, tak zbytočne zavadzajúce a zaberajúce miesto.

 

VEĎ   JE   UŽ   NAJVYŠŠÍ   ČAS   🙂

Fico a Cintula nás zachránili pred občianskou vojnou!

17.05.2024

. Ozaj, … má tam byť výkričník alebo otáznik? Naozaj zachránili alebo len dali šancu? . Apropó, keby ešte stále niekomu nebolo jasné, kto môže za stredajšiu streľbu … čím niekto hlasnejšie kričí, že ten, či onen, čím niekto dôraznejšie a usilovnejšie prstíkom ukazuje, kritickým perom popisuje, menovite označuje vinníkov, [...]

Antisemiti, či záchranci Izraela? VŠ v USA vrú.

27.04.2024

Zachránia študent-i/-ky v USA Izrael pred jeho vlastnou mocou? . Snáď sa tu skôr natíska otázka, či tie početné protesty na amerických vysokých školách pomôžu k záchrane tisíciek obyvateľov Gazy pred smrťou kvôli ďalšiemu bombardovaniu a vojenským akciám Izraelských silových zložiek, pred utrpením detí, žien, starcov, zranených, na ktoré [...]

Skvelý ťah Markízy : debata Banáš vs. Kňažko

15.04.2024

. A že vraj to nejde! Neštekať po sebe, neurážať jeden druhého, nevidieť v tom druhom temného služobníka samotného Lucifera. No nádhera, páni – obaja vekom nad 75 rokov – zjavne nepotrebujúci držať sa hesla, že „Čím hlasnejšie a dlhšie na súpera z opačného tábora kričím, tým mám väčšiu a údernejšiu Pravdu“. Toto by mali [...]

Rishi Sunak

Britské parlamentné voľby sa uskutočnia 4. júla, oznámil Sunak

22.05.2024 19:20

Ak by zvíťazili labouristi, Británia by mala šesť premiérov za osem rokov – prvýkrát od 30. rokov 19. storočia.

vysoký krvný tlak

Slováci zomierajú zbytočne predčasne, na preventívne prehliadky však nechodia. Ako to zmeniť?

22.05.2024 18:55

Na prevencii šetrí aj štát. Nedáva to zmysel, tvrdia odborníci.

výrub stromov

Postupy pri výrube drevín sa zjednodušia

22.05.2024 18:45, aktualizované: 19:26

Poslanci parlamentu v stredu schválili novelu zákona o ochrane prírody a krajiny, ktorú prijímali v skrátenom legislatívnom konaní.

známky, Pellegrinini

V Česku začali tlačiť Pellegriniho prezidentské známky. V pláne je aj autogramiáda

22.05.2024 18:00

Známka má netypický tvar. Bude mať hodnotu jedno euro.

krkOSKAR bRÁNka

Ja PRAVDU milujem. A úplne najšťastnejší som, ak smiem na ceste k NEJ sprevádzať KVANTUM KRÁSNYCH SLOVENIEK, Quantum Of SOLACE. Solace, from Old French solas, from Latin sōlācium "consolation", meaning comfort or consolation in a time of distress. Consolation - útecha, potecha, distress - zármutok, nešťastie, bieda, núdza, nebezpečenstvo, tieseň, vyčerpanosť, vysilenosť, únava ... VEĽKÁ VĎAKA TI, PANE, Bože! :o) (o:

Štatistiky blogu

Počet článkov: 290
Celková čítanosť: 1430435x
Priemerná čítanosť článkov: 4933x

Autor blogu