Dve hlboko veriace: Boh vlastne nie je!

 

.   Že si tu robím z vás, prepytujem za neslušné české slovo, aj keď v Slovenčine

už až tak strašné konotácie nemá, srandu?

.   No nie, úplne vážne, dve ženičky, obe po štyridsiatke, podľa vlastného vyjadrenia

hlboko, vážne, úprimne veriace, síce nie verbálne, ale niektorými svojimi skutkami

do sveta priam až kričia: BOH NEEXISTUJE!, BOH NIE JE!, „BOH“ – TO JE LEN TAKÝ

VÝMYSEL PRE SLABODUCHÝCH A NEREALISTICKÝCH!

.   A teraz, prosím, veľký pozor, milí čitatelia, veľké prekvápko hneď na úvod blogu …

úplne NAJVIAC SÚ :

 

 

P E N I A Z E

 

a

 

S T R A C H

 

 

.   Proste to najsamviac zo všetkého sú prachy a strachy, … nuž tie máme čoby

základný pud na to, aby sme o ne neprišli, lebo predsa keby sme sa o ne nebáli,

tak by nám ich buď niekto mohol vziať alebo ešte niečo horšie, bolo by nám vcelku

jedno, že nám ich niekto zobral, vzal, veď zarobíme, dostaneme, nájdeme, obdarujú

nás, dokonca nie peniazmi, ale rovno vecami, čo za ne kupujeme, prípadne ešte

niečim krajším, úsmevom, dobrým, láskavým slovom, hrejivým pohľadom a

chápajúcim súhlasom …

 

.   Aby ste mi rozumeli, toto nemá byť výsmech, kritika, zvozenie pod čiernu Zem, toto

je obraz toho skutočne neskutočného paradoxu, když má velmi dobrá známá,

Moravačka, … ( „nevěrící“, teda – takpovediac nechodiaca do kostola, bez krstu, zato

s najlepším srdcom, vždy trpezlivá, láskavá, vľúdna, hlas dvihnúť dokáže, to zas áno,

ale nie je to ten nervózny, zničujúci, rozčúlený až do nepríčetnosti schopnej

kľudne aj vraždiť, ak už nie naozaj, tak aspoň pohľadom, myšlienkou, či slovom …

od tohto už naozaj nie je príliš ďaleko k nešťastiu, anjeli strážni by vám vedeli

porozprávať,

.   to je presný opak, … upokojujúci, melodický, vysvetľujúci, uchu lahodiaci,

príjemný, až nebeský zvuk, ktorý rozsieva po svete pokoj, mier, pohodu a

radosť. Áno, až tak! )

… je paradoxne vzorom, takpovediac modelkou nielen znázorňujúcou

dokonalú KRESŤANKU, ONA priamo DOKONALOU KRESŤANKOU JE !!!

No a takéto, presne takéto boli kedysi aj dve ženy z úvodu, teraz sa nebavíme

o kresťanstve, nekresťanstve, veriacich, neveriacich, kostole či poza ten, teraz

ide práve o to, čo dokážeme vnímať, cítiť, automaticky, bez slov vyhodnotiť

ako to chcené, ľudské, hrejivé, materinské, domáce, najlepšie …

 

.   Ja viem, nemajú to ženy dnes ľahké, jedna práca tam kdesi vonku, v neľudských

podmienkach a pomeroch, ani nie tak po fyzickej stránke, tie boľavé kríže a chrbáty už

akosi prežijeme, no to ponižovanie, zneucťovanie horšie ako samo znásilnenie,

pohŕdanie, dešpekt, výsmech až šikana, to sa ťažko vpisuje do duší a sŕdc

našich babiek, mám, sestier, priateliek, manželiek, neviest, dcér, neterí,

vnučiek,

druhá doma …

.   Že kto za to všetko môže? ONI? Páni? Nadnárodné spoločnosti? Európska Únia?

USA? Židia? Rockefellerovci, Rotschildovci, Ilumináti a Bilderberg? No isteže!

A teraz to môžme zobrať, to moje zvolanie, aj ironicky, výsmešne, aj doslovne a

v žiadnom z oboch nemusíme byť až tak príliš ďaleko od pravdy. Pravdy.

Ale OK, tamtí všetci spomínaní výraznou mierou, zasa ako kde, niekde vôbec nie, inde

až takmer viac, ako je únosné, prispevajú k blbej nálade a k tomu, že naše ŽENY

sú vystrašené až na smrť a že hlavným zmyslom ich života nie je Boh, Jeho

Vôľa, inak … smiech, úsmev, radosť, šťastie také, že netreba preň vôbec slov,

že ho cítiť na hony ďaleko a vysoko, že dokáže nás mužov primäť k bájnym,

najhrdinskejším výkonom a tie nám prídu: „Ľaľa, veď všetko to ide ľavou

zadnou, čo sa tu len všetci čudujete!“

.   Joj, aký som len rád, že týchto smutných prípadov je menej a menej, aj keď sa

občas zdá, že sa sakramentsky mýlim, ale nie, naozaj nie, behám, lietam po mojom

milovanom sLOVEnsku veľmi často a vidím, cítim, dýcham tú atmosféru, áno,

súhlasím, je to tak troška a niekedy aj dosť mnou samotným, ja sám som neutíchajúci

zdroj dobrej nálady, optimizmu a viery až presvedčenia, že dobre síce už bolo, ale

lepšie a to najlepšie nás ešte len čaká. Áno, áno, neveriaci Tomášovia a ich ženské

proťajšky. Lepšie nás čaká. Samozrejme len nás, ktorí v to nielen dúfame, ale robíme

všetko pre to, aby to prišlo, čo najskôr, naisto a bez akýchkoľvek pochýb.

 

.   Najprv som sa bál, že napíšem niečo, z čoho bude ľahko identifikovateľné, o aké

dve ženičky z môjho okolia ide, aj keď zasa, moje okolie, to je véééľmi široký pojem,

dá sa povedať, že pomaly celá Európa, ale áno, reč bola o Slovenkách, momentálne

možno iba slovenkách, či neslo- nešlo- venkách, ale veď ono sa to zasa do tých

správnych koľají dostane, trpezlivosť ruže a nielen tie prináša.

Z mojej strany je to neoblomnosť, zdravá tvrdohlavosť a zdrvujúci optimizmus, ktorý

mnohým pripadá ako naivita, bláznovstvo a nedospelé rojčenie. Ale veď hovorte si

všetci, čo chcete, vlastné skúsenosti pripisujete mne, ja viem, čo viem.

.   Proste keď vyhodíte nad seba skalu, pokiaľ ju neodnesie v zobáku Drak či Dron,

spadne na Zem, ale tam skončí aj v tých dvoch prípadoch. OK, môže sa dostať aj

do vesmíru, málo pravdepodobné, ale možné!

.   A potom sú aj veci naprosto isté, tie fungujú podľa Zákonov Božích, nazvite si to

akokoľvek, Prírodných, Oko za Oko, Zub za Zub, Aký požičaj, taký vráť!,

„Fero, hybaj mi to tutok podržať, misím to naják naštartúvať!“ …

„Vďaka, bratku, tak poobäde u tebä na poli. A večer v karčme!“

„Zasa! Nám ŤJE NAŠE zasa dajú najesť hubovej poľjevôčky!“

 

Pekný víkend s našimi úžasnými Slovenkami prajem.

Milujem ICH !!!

Stojí za to pomáhať I’M …

Perfect Synchro, Queen! Ráno&Večer presne pri KrižSvätPok …

17.06.2026

Asi strácam Slová! Už Ráno som otváral Oči, ale Večer … bez Dohody, znova Presne Tam, kde aj Ráno … … a tie Vlajúce Vlasy Vo Vetre! Milujem Tvoje Prekvapenia, ELI ♥ A úplne najviac Milujem vidieť Elu Šťastnú a Veselú, PRESNE AKO TERAZ … ĎAKUJEM, NAJLÁSKAVEJŠIA !

Trump, Netanjahu, Putin prinútení Poslúchať! Vyššiu Moc.

17.06.2026

. Trump, Netanjahu, Putin – T, N, P – Takto Nie, Priatelia! Ženy odjakživa Počúvali. Nie chlapčatá najrôznejšieho Veku – od Nula až po StoDvadsať, to Nie, to by ešte tak chýbalo, aby Ženy počúvali chlapčiatka. Tí by síce radi, aby to tak bolo, nesmierne po tom túžia, ale … to víš, Hochu, to musíš být aspoň Mládenec, aby. [...]

Vlastne NIE! Tak to chce Boh: Uteč, schovaj sa, zataj sa, nepriznaj sa, ignoruj!

16.06.2026

. Už viac nebudeš Ela Odvážna a Smelá, ale konečne, fajnELI – Ela Zbabelá. Teda, … aj s dĺžňom. ELÁ ZBAB-ELÁ. . Tralalák Ti to tak rád spieva. A už bude aj môcť pridávať ten správny prívlastok. A ísť za France Gall, nech Ho vezme do Duetu(-a?). Opravený oprášený hit na čele Všetkých Music Rebríčkov Sveta. Rebríčkov … [...]

trump, macron, macronová

Trump zamieril na večeru do Versailles. Summit G7 podľa Macrona priniesol po mesiacoch sporov okamih jednoty

17.06.2026 23:18

Podľa francúzskeho prezidenta viedli zúčastnení lídri úspešné a zmysluplné rokovania.

poľsko, nato, vojaci, parašutisti

Dohoda, aká tu doteraz nebola. Poľsko a Nemecko posilňujú východné krídlo NATO

17.06.2026 22:17

Ministri obrany Nemecka a Poľska podpísali novú bilaterálnu dohodu o obrannej spolupráci.

SR Košice NOCKE TK slávnostné otvorenie KEX

Rekordná injekcia pre slovenský šport: Fond rozdelí vyše 46 miliónov eur na 102 projektov

17.06.2026 21:10

Významný balík peňazí poslúži na výstavbu, rekonštrukciu a modernizáciu športovísk.

trump, pezeškiján

Mierový proces nabral rýchly spád. Trump a Pezeškiján podpísali memorandum, čo všetko obsahuje?

17.06.2026 20:16, aktualizované: 18.06.2026 00:40

Snaha o urovnanie vzťahov medzi Washingtonom a Teheránom sa posunula do kľúčovej fázy.

krkOSKAR bRÁNka

Ja PRAVDU milujem. A úplne najšťastnejší som, ak smiem na ceste k NEJ sprevádzať KVANTUM KRÁSNYCH SLOVENIEK, Quantum Of SOLACE. Solace, from Old French solas, from Latin sōlācium "consolation", meaning comfort or consolation in a time of distress. Consolation - útecha, potecha, distress - zármutok, nešťastie, bieda, núdza, nebezpečenstvo, tieseň, vyčerpanosť, vysilenosť, únava ... VEĽKÁ VĎAKA TI, PANE, Bože! :o) (o:

Štatistiky blogu

Počet článkov: 383
Celková čítanosť: 1752138x
Priemerná čítanosť článkov: 4575x

Autor blogu